PZPPF o projekcie listy 75+

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PZPPF/ rynekaptek.pl   01-08-2016, 14:28

PZPPF o projekcie listy 75+ PZPPF pozytywnie ocenia projekt listy darmowych leków

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego pozytywnie ocenia projekt listy bezpłatnych leków dla pacjentów powyżej 75 roku życia - informuje organizacja w komunikacie prasowym.

Umieszczenie na niej wszystkich farmaceutyków na najczęściej dotykające seniorów schorzenia umożliwi kontynuację dotychczasowej terapii lekami, które pacjenci znają i którym ufają. Zmiany leków mogą bowiem źle wpłynąć na przestrzeganie zaleceń lekarskich - dodaje PZPPF.

- Poza tym pacjenci będą  mogli czuć się bezpiecznie i nie obawiać się braków leków w aptekach, bo umieszczenie na Liście 75+ wszystkich dotychczas najczęściej stosowanych leków gwarantuje ciągłość dostaw - dodaje Związek.

PZPPF chce podkreślić, że korzystnym rozwiązaniem dla polskiej gospodarki jest umieszczenie na tej liście również produktów wytwarzanych przez krajowych producentów.

Krajowy przemysł farmaceutyczny zapewnia bezpieczeństwo farmaceutyczne Polski, przyczynia się do wytworzenia 1 % PKB, w postaci podatków i innych danin odprowadza do budżetu 2,5 mld zł (liczonych w rachunku ciągnionym) - tyle samo, ile NFZ wydaje na refundację wytworzonych przez rodzime firmy leków, generuje około 100 tys. miejsc pracy i przyczynia się do podnoszenia poziomu innowacyjności polskiej gospodarki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH