QuintilesIMS o projekcie listopadowej listy refundacyjnej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: QuintilesIMS/ rynekaptek.pl   26-10-2016, 08:24

QuintilesIMS o projekcie listopadowej listy refundacyjnej Projekt listy leków refundowanych ocenia firma analityczno-doradcza

Projekt listy leków refundowanych rozszerza dostęp do leków finansowanych ze środków publicznych. W ramach programu „Leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca” pacjenci zyskają możliwość terapii molekularnie ukierunkowanej, z zastosowaniem leku zawierającego crizotinib.

Nowe możliwości leczenia dotyczyć będą także chorych z nowotworem nerki. Odczuwalne dla pacjentów zmiany pojawią się na rynku aptecznym, gdzie w ramach refundacji wprowadza się cztery, dotychczas nierefundowane molekuły.

Refundacja na rynku aptecznym
W zakresie leków refundowanych na rynku aptecznym dodano ogółem 115 produktów (wg kodów EAN). Z wyjątkiem 9 paczek leków zawierających calcipotriol+betamethasone, febuxostat, stiripentol, agomelatine dodane pozycje to molekuły obecne już wcześniej w refundacji. Nowo dodane substancje czynne są w sprzedaży na rynku polskim od kilku lat. Dotychczas pacjenci ponosili całkowite koszty zakupu tych leków.

Wprowadzenie nowych cząsteczek do refundacji aptecznej spowoduje zmniejszenie kosztów pacjenta, szczególnie wysokich w przypadku zakupu leków zawierających stiripentol, stosowanych w terapii wspomagającej u niemowląt cierpiących na ciężką miokloniczną padaczkę. Od listopada 2016 roku lek ten będzie dostępny z odpłatnością ryczałtową.

Pozostałe nowe substancje czynne dodane do refundacji aptecznej Calcipotriol+betamethasone – refundowany dla pacjentów z łuszczycą stanowi kolejną opcję terapeutyczną dla osób z chorobami skórnymi; Febuxostat – refundowany we wskazaniu – leczenie przewlekłej hiperurykemii u dorosłych oraz dodatkowo u pacjentów poddawanych chemioterapii z powodu nowotworów krwi.

Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu leku zawierającego powyższą molekułę zostało wydane przez Komisję Europejską w 2009 roku; Agolmelatine – rozszerza dotychczasowe możliwości leczenia epizodów depresyjnych u dorosłych. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu leku zawierającego powyższą molekułę zostało wydane przez Komisję Europejską w 2009 roku.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH