Rada NFZ rozpoczęła posiedzenie: jest Bartosz Arłukowicz i Agnieszka Pachciarz...

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   25-06-2012, 13:09

Rada NFZ rozpoczęła posiedzenie: jest Bartosz Arłukowicz i Agnieszka Pachciarz...

W poniedziałek (25 czerwca) w południe rozpoczęło się posiedzenie Rady Narodowego Funduszu Zdrowia. W spotkaniu uczestniczy minister zdrowia Bartosz Arłukowicz i wiceminister zdrowia Agnieszka Pachciarz. Rada ma wydać opinię o kandydacie na nowego szefa NFZ.

Do naboru na stanowisko prezesa NFZ zgłosiło się 15 kandydatów, ale tylko 10 osób spełniło warunki formalne. MZ nie ujawniło ich nazwisk. Według mediów Arłukowicz rekomenduje na prezesa Pachciarz. Rzeczniczka prasowa MZ Agnieszka Gołąbek w poniedziałkowej (25 czerwca) rozmowie z nie potwierdziła tej informacji.

W ubiegłym tygodniu kandydatów przesłuchała komisja konkursowa. W procedurze oceniane jest doświadczenie zawodowe kandydata, wiedza niezbędna do wykonywania zadań oraz kompetencje kierownicze. Zespół wyłania nie więcej niż trzech kandydatów, których przedstawia ministrowi zdrowia, a on zgłasza swoją propozycję premierowi.

Stanowisko prezesa NFZ może zajmować osoba z wykształceniem wyższym magisterskim lub równorzędnym w zakresie prawa, ekonomii, medycyny, organizacji ochrony zdrowia lub zarządzania; która jest obywatelem polskim; korzysta z pełni praw publicznych; nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; posiada kompetencje kierownicze; posiada co najmniej sześcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzyletni staż pracy na stanowisku kierowniczym; ma wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości Funduszu.

Na początku czerwca premier Donald Tusk odwołał Jacka Paszkiewicza ze stanowiska prezesa NFZ. Wnioskował o to minister zdrowia. Wniosek pozytywnie zaopiniowało siedmiu członków Rady NFZ; jeden był przeciw. Do czasu powołania nowego prezesa Funduszu jego obowiązki pełni dotychczasowy zastępca Zbigniew Teter.

Czytaj też: Konstanty Radziwiłł i najprawdopodobniej Agnieszka Pachciarz kandydatami na szefa NFZ. Pięcioro chętnych odpadło w przedbiegach...

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH