Radzyń: dyżur "tylko" raz na 13 tygodni...

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: 24wspolnota.pl/ rynekaptek.pl   28-02-2018, 09:39

Radzyń: dyżur "tylko" raz na 13 tygodni... Farmaceuci chcą gratyfikacji finansowej za nocne dyżury (fot. archiwum)

Anonimowa właścicielka apteki w Radzyniu dziwi się braku solidarności farmaceutów w obliczu pełnienia nocnych dyżurów. W końcu to "tylko" raz na trzynaście tygodni. Według niej, koszty nie są duże. "Płacę swoim pracownikom ok. 150 zł za noc" - dodaje.

- Naszą powinnością wobec społeczeństwa powinno być zapewnienie dostępu do możliwości zrealizowania recepty w nocy - opowiada "Gazecie Radzyńskiej".

Środowisko aptekarzy w mieście jest podzielone. Na 13 aptek, trzech odmówiło pełnienia dyżurów, trzech kolejnych się waha. Są też tacy, jak wyżej cytowana właścicielka apteki, dla których to nie jest problem.

Kłopoty w Radzyniu zaczęły się w momencie, gdy z pracy całodobowej zrezygnowała jedna z aptek. Powodem było wydłużenie pracy otwarcia innych podmiotów. Właściciel "całodobówki" stawiał warunek, by inne apteki kończyły pracę o 17.00. Nie było na to zgody.

Farmaceuci chcą gratyfikacji finansowej za nocne dyżury. Podkreślają też, iż nie jest łatwo znaleźć magistra farmacji gotowego do pełnienia nocnych dyżurów, bo farmaceutów jest po prostu za mało. Najczęściej też klientami w nocy nie są osoby z receptą.

W sytuacjach zagrażających życiu w pierwszej kolejności korzystają z nocnej pomocy lekarskiej i tam mogą być zaopatrzeni w niezbędny lek tak, by można było poczekać do rana z wykupieniem recepty.

Więcej: https://24wspolnota.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH