Ranking Access to Medicine Index. Kto zwyciężył?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: GSK/ rynekaptek.pl   29-11-2016, 12:25

Ranking Access to Medicine Index. Kto zwyciężył? Ranking jest jest miernikiem działań 20 największych firm farmaceutycznych, na rzecz zwiększania dostępu do opieki zdrowotnej w krajach rozwijających się

GSK już piąty raz z rzędu zajęła pierwsze miejsce w rankingu „Access to Medicine Index”, plasując się na czołowej pozycji w kategoriach: badania i rozwój, strategia cenowa, produkcja i dystrybucja oraz darowizny produktowe - informuje w komunikacie.

Ranking, w którym doceniono GSK za jasną strategię poszerzania dostępu do leków oraz branie odpowiedzialności za jej realizację przez całą organizację, jest miernikiem działań 20 największych firm farmaceutycznych, na rzecz zwiększania dostępu do opieki zdrowotnej w krajach rozwijających się. Od pierwszej publikacji, w 2008 roku, GSK zajmowała pierwsze miejsce w każdej edycji rankingu.

W tegorocznym rankingu GSK określono mianem firmy, której działalność jest „najbardziej ukierunkowana na poszerzanie dostępu do leków”.

W rankingu doceniono w szczególności starania mające na celu wdrożenie sprawiedliwych strategii cenowych dla większej liczby leków oraz wieloletnie zaangażowanie na rzecz tworzenia produktów i technologii służących poprawie zdrowia ludzi na całym świecie.

Od opublikowania ostatniego rankingu w 2014 r. GSK podjęła działania, mające na celu zwiększenie dostępu do leków, w tym m.in.:

- dotarcie do 1,3 mln dzieci w najbiedniejszych krajach w ramach współpracy z organizacją Save the Children. Działania te obejmują leczenie dzieci chorych na malarię, zapalenie płuc i biegunkę oraz szczepionki dla dzieci;

- postęp w badaniach nad potencjalnymi nowymi antybiotykami i podjęcie wspólnie z innymi firmami z branży zobowiązania do zmniejszenia antybiotykooporności, inwestowania w prace badawczo-rozwojowe oraz zwiększenia dostępu do antybiotyków;

- poszerzanie progresywnego podejścia do patentów i własności intelektualnej w celu zwiększenia dostępu do leków w najbiedniejszych krajach na świecie;

- wprowadzenie sprawiedliwych strategii cenowych dla większej liczby produktów, obejmujących szeroki zakres chorób, w tym HIV/AIDS, choroby dolnych dróg oddechowych, astmę i krztusiec.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH