Ranking: łódzkie uczelnie tracą do liderów

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wyborcza.pl/ rynekaptek.pl   08-06-2016, 11:03

Ranking: łódzkie uczelnie tracą do liderów

W rankingu szkół wyższych miesięcznika "Perspektywy", łódzkie uczelnie znalazły się dopiero w drugiej dziesiątce. Politechnika Łódzka uplasowała się na 14. pozycji, Uniwersytet Łódzki zajął 16. miejsce, a pierwszą dwudziestkę zamyka Uniwersytet Medyczny.

W rankingu "Perspektyw" Sklasyfikowano ponad 80 uczelni wyższych. Pierwsze miejsce, podobnie jak rok temu, zajęły Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi zajął dwudziestą pozycję, co jest gorszym wynikiem w porównaniu do ubiegłego roku, kiedy był na 17 miejscu.

Oprócz ogólnego zestawienia, analitycy przygotowali rankingi według typów uczelni.

W kategorii uczelni kształcących przyszłych lekarzy i farmaceutów, podobnie jak w 2015 roku, pierwsze miejsce zajęło Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, drugie i trzecie zajęły: Warszawski Uniwersytet Medyczny i Gdański Uniwersytet Medyczny.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi utrzymał szóstą pozycję. Od lidera łódzką uczelnię dzieli 11,9 punktów. Ale w kategorii publikacji naukowych zajął drugie miejsce za Gdańskiem i przed Szczecinem. Najwyższy wynik spośród łódzkich uczelni osiągnął również w kategorii efektywności naukowej.

Ranking daje również obraz poziomu poszczególnych kierunków studiów podzielonych na m.in. społeczne, humanistyczne, techniczne i medyczne. Kierunek lekarski to tryumf Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uniwersytet Łódzki spadł z trzeciego na szóste miejsce. Taki sam wynik osiąga farmacja.

Więcej: http://lodz.wyborcza.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH