Ranking na najbardziej oddanego sprawie aptekarstwa posła?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ/ rynekaptek.pl   07-04-2016, 14:15

Ranking na najbardziej oddanego sprawie aptekarstwa posła? Może zrobić ranking najbardziej aktywnych posłów?

Fundacja Wygrajmy Zdrowie rozpoczyna kolejną edycję rankingu najbardziej aktywnych i oddanych potrzebom osób chorych parlamentarzystów. A może warto przeprowadzić taki ranking na najbardziej wspierającego rozwój polskiego rynku aptek posła?

Liderzy Zdrowia to inicjatywa pacjentów zrzeszonych w Fundacji Wygrajmy Zdrowie oraz innych stowarzyszeniach i fundacjach z całej Polski.

W ramach projektu w ubiegłym roku Fundacja stworzyła ranking parlamentarzystów, którzy aktywnie wspierali postulaty chorych i pomagali im wykorzystując swoje uprawnienia. Wyłoniono posłów i senatorów ze wszystkich województw, w 10 obszarach terapeutycznych oraz najbardziej aktywnego w skali całego kraju parlamentarzystę.

Podobny ranking można przeprowadzić wśród "wybrańców narodu", którzy aktywnie włączają się w dialog między władzą a samorządem aptekarskim i poszczególnymi farmaceutami.

Już po licznie zgłaszanych interpelacji poselskich widać, że niektórzy parlamentarzyści starają się zainteresować resort zdrowia postulatami zgłaszanymi przez swoich wyborców.

Z szybkiego przeglądu ostatnio składanych interpelacji i zapytań przez posłów w sprawach dotyczących farmacji i rynku aptek wynika, że często powtarzają się nazwiska: Barbary Bartuś, Krystyny Wróblewskiej, Anny Schmidt-Rodziewicz, Andrzeja Matusiewicza, Kazimierza Gołojucha, Wiesława Krajewskiego, Bożeny Henczycy, Waldemara Budy czy Krystyny Pawłowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE