Ranking: najdroższe leki świata

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: wp.pl/ rynekaptek.pl   15-07-2016, 12:12

Ranking: najdroższe leki świata 4,8 mln zł kosztuje terapia najdroższym lekiem świata

Najdroższy lek na świecie kosztuje 4,8 mln złotych za roczną kurację - informuje portal wp.pl i prezentuje zestawienie 10 najdroższych aktualnie preparatów.

Zestawienie zaczynamy od "najtańszego" w tej grupie preparatów.

Arcalyst, którego koszt lecenia to ok. 990 tys. zł rocznie, jest stosowany w leczeniu okresowych zespołów zależnych od kriopiryny (CAPS). CAPS jest zespołem chorób, w którym u pacjentów występuje wada w genie wytwarzającym białko zwane kriopiryną. Prowadzi to do wystąpienia zapalenia w wielu częściach organizmu. Może również wystąpić ciężka niepełnosprawność, jak utrata słuchu lub wzroku.

Myozyme - jego koszt leczenia waha się od 400 tys. do 1,2 mln zł rocznie. Ten preparat przyjmowany jest w chorobie Pompego. Dzieci, które przychodzą na świat z tym zaburzeniem, nie są w stanie samodzielnie usunąć z organizmu glikogenu. Ten odkłada się w organizmie i uszkadza mięśnie szkieletowe. Myozyme dostarcza wytworzonego sztucznie niezbędnego enzymu - alfa-glukozydazy.

Acthar - terapia kosztuje ok. 1,2 mln zł. rocznie. Lek ten pierwotnie został opracowany do leczenia drgawek u noworodków - tak zwanego syndromu Westa. W wyniku tego zaburzenia dochodzi do upośledzenia umysłowego dzieci i może ono doprowadzić nawet do porażenia mózgowego. Obecnie niektórzy lekarze stosują preparat także do leczenia tocznia.

Folotyn, którego koszt leczenia to 1,28 mln zł rocznie. Lek ten nazywany jest lekiem ostatniej szansy w przypadku bardzo rzadkich i agresywnych form chłoniaka.

Cinryze kosztuje 1,4 mln zł rocznie. Jest stosowany w przypadkach obrzęku naczynioruchowego. Lek jest syntetycznie wyprodukowanym inhibitorem C1, który nie dopuszcza do powstania w organizmie zbyt dużej ilości mediatorów prozapalnych, co zapobiega powstaniu obrzęków.

Naglazyme, z kosztem leczenia 1,46 mln zł rocznie, jest przeznaczony do stosowania u dzieci z syndromem Maroteaux-Lamy'ego, kiedy nie posiadają enzymu, którego zadaniem jest rozkładanie glikozoaminoglikanów. W wyniku choroby dochodzi do nieodwracalnych zmian w rozwoju mięśni, stawów i tkanek. Do tego dochodzą zaburzenia neurologiczne, uszkodzenia serca, a nawet uszkodzenie wzroku.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH