Raport: dzięki rozwojowi sieci aptek rośnie zapotrzebowanie na REP

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Spring Professional/ rynekaptek.pl   21-02-2017, 10:43

Raport: dzięki rozwojowi sieci aptek rośnie zapotrzebowanie na REP Prognozowany 15-to procentowy spadek ilości prowadzonych badań klinicznych w Polsce nie powinien mieć wpływu na poziom zatrudnienia

Branża farmaceutyczna na początku 2017 r. będzie potrzebowała specjalistów we wszystkich obszarach związanych z cyklem życia produktu farmaceutycznego. Jednak stwierdzenie, iż mamy tzw. rynek kandydata jest wnioskiem na wyrost.

Kompetencje IT i wykształcenie związane z technologiami medycznymi dają szanse na zwiększenie zarobków. Jednocześnie na rynku wzrastają wymagania i konkurencyjność - wynika z najnowszego raportu płacowego opracowanego przez Spring Professional.

Dlatego firmy poszukują kandydatów z odpowiednim wykształceniem, specyficznym doświadczeniem oraz kompetencjami miękkimi, które umożliwiającą skuteczną pracę w zespołach. Tylko w ten sposób udaje się osiągnąć cele biznesowe.

Poszukiwanie kompetentnych pracowników trwa
Prognozowany 15-to procentowy spadek ilości prowadzonych badań klinicznych w Polsce nie powinien mieć wpływu na poziom zatrudnienia. Zakres badań oraz ogrom procesów administracyjnych, które są obsługiwane z Polski tworzą stałe, a nawet wzrastające potrzeby zatrudnienia u producentów farmaceutycznych.

- Trudno powiedzieć, czy wynagrodzenia będą rosły, jednak dobrze wykształceni i doświadczeni kandydaci, którzy znają języki, mają spore szanse, by wynegocjować wyższe pensje. Według naszych obserwacji, firmy są skłonne przekraczać budżety, aby zawalczyć o kandydatów o bardzo wysokich kompetencjach - oceniają autorzy raportu.

Polska leży w centrum regionu, dlatego polscy specjaliści mają szanse na objęcie stanowisk managerskich na poziomie międzynarodowym. Szansą jest znajomość języków obcych - oprócz angielskiego możliwości daje czeski, słowacki oraz rosyjski. Kandydaci, którzy godzą się na dużą ilość podróży służbowych, mogą liczyć na naprawdę wysokie pensje.

Więcej aptek, jest praca dla przedstawicieli
Dzięki dynamicznemu rozwojowi sieci aptek gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na sprzedawców w branży farmaceutycznej. Oznacza to zarówno zatrudnianie kolejnych chętnych, jak i awanse, zarówno w ramach jednej organizacji jak i poprzez zmianę pracodawcy z lokalnego na międzynarodowego.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH