Raport: kto ile zarabia w branży farmaceutycznej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: HAYS/ rynekaptek.pl   18-01-2016, 11:28

Raport: kto ile zarabia w branży farmaceutycznej Zarobki w branży farmaceutycznej

Wśród pracowników na rynku leków OTC pożądane jest doświadczenie marketingowe oraz efektywność w dotarciu do konsumenta końcowego. Te stanowiska zazwyczaj charakteryzują się ścisłą współpracą z aptekami - wynika z raportu płacowego HAYS.

W 2016 roku prognozujemy duże zapotrzebowanie na kandydatów do pracy w działach medycznych. Będzie to efektem dużej liczby nowych, innowacyjnych produktów, które wymagają dużej wiedzy eksperckiej już na etapie przygotowania do wprowadzenia na rynek - informują autorzy "Raportu płacowego 2016. Trendy na rynku pracy".

Zarówno firmy innowacyjne, jak i generyczne inwestują obecnie w swoje działy medyczne, co w dużej
mierze wynika z zachodzącej zmiany pokoleniowej i rosnących wymagań środowiska medycznego wobec produktów dostarczanych przez firmy farmaceutyczne.

Lekarze oczekują, że pracownicy przedsiębiorstw farmaceutycznych dostarczą im kompleksowych
informacji, które poszerzą ich wiedzę praktyczną na temat leku czy terapii. Kolejnym obszarem który będzie się mocno rozwijał, zwłaszcza w firmach innowacyjnych, jest Market Access, analiza HTA oraz relacje z urzędami.

- W działach medycznych mamy do czynienia z tworzeniem się rynku kandydata. Najwięcej rekrutacji
dotyczy stanowisk Medical Managera, Medical Advisora, MSL. Przewidujemy, że w 2016 roku ten trend nadal będzie się rozwijał. Jeśli firmy farmaceutyczne nadal będą chciały zatrudniać lekarzy w swoich działach medycznych, zmuszone będą albo zwiększyć oferowane wynagrodzenia i pakiet około płacowy, albo przyjmować do pracy osoby z wykształceniem pozamedycznym, które są w stanie szybko przyswajać wiedzę z zakresu medycyny - zauważają specjaliści z HAYS.

Dodają: - Cały czas również obserwujemy wzrosty na rynku OTC, na którym przede wszystkim pożądane jest doświadczenie marketingowe oraz efektywność w dotarciu do konsumenta końcowego. Tutaj relacje ze środowiskiem lekarskim znajdują się dalej na liście oczekiwań pracodawców, ponieważ te stanowiska zazwyczaj charakteryzują się ścisłą współpracą z aptekami.

Kolejnym zjawiskiem, które coraz częściej można obserwować na polskim rynku, jest outsourcing nie tylko działów sprzedaży, ale również rejestracji i pharmacovigilance. Niemniej, w dalszym ciągu wiele firm uważa, że ze względu na wrażliwe dane dotyczące produktów, dział rejestracji powinien znajdować się wewnątrz struktur organizacji.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH