Raport NIK: zwrot leku z oddziału do apteki po upływie 264 dni roboczych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: gazetawroclawska.pl/ rynekaptek.pl   10-04-2018, 13:08

Raport NIK: zwrot leku z oddziału do apteki po upływie 264 dni roboczych Kontrola NIK wykazała przypadki niewłaściwego przechowywania leków na oddziałach (fot. archiwum)

Najwyższa Izba Kontroli skontrolowała szpitalne apteki w sześciu województwach. "Gazeta Wrocławska" koncentruje się na uwagach NIK poczynionych po kontroli placówek na Dolnym Śląsku.

W Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 we Wrocławiu, lek, który zawierał substancje odurzające został zwrócony przez oddział szpitalny do apteki po upływie 264 dni roboczych od wydania komunikatu przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Zaś w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. Marciniaka na Stabłowicach nie dochowano 48-godzinnego terminu przekazania do apteki dokumentów potwierdzających wyłączenie leku z obrotu - przypomina gazeta.

Kontrola NIK wykazała przypadki niewłaściwego przechowywania leków na oddziałach. Na jednym z oddziałów Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. Marciniaka dwa pomieszczenia, w których przechowywano leki nie były wyposażone w urządzenia eliminujące nadmierne nasłonecznienie. W jednym ze skontrolowanych szpitali leki przechowywano wraz z chemicznymi środkami do dezynfekcji, w innym zaś w lodówce do przetrzymywania leków znajdowało się jedzenie.

Więcej: http://www.gazetawroclawska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH