Raport: przedsiębiorcy czasem nie wiedzą, że tworzą innowację

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: EFL/ rynekaptek.pl   05-11-2015, 14:16

Raport: przedsiębiorcy czasem nie wiedzą, że tworzą innowację

Wielu polskich przedsiębiorców, którzy wprowadzają innowacje do swoich firm lub przynajmniej nad nimi pracują, wcale się za innowacyjnych nie uważa - wynika z raportu
EFL "Innowacje w MŚP. Pod lupą".

Działalność innowacyjna – jak podaje GUS – polega na angażowaniu się przedsię­biorstw w różnego rodzaju działania naukowe, techniczne, organizacyjne, finanso­we i komercyjne, które prowadzą lub mają w zamierzeniu prowadzić do wdrażania innowacji.

Niektóre z tych działań mają charakter innowacyjny, natomiast inne nie są nowością, lecz są konieczne do wdrażania innowacji. Działalność innowacyjna obejmuje także działalność badawczo-rozwojową (B+R), która nie jest bezpośrednio związana z tworzeniem konkretnej innowacji.

Jak wynika z badania „Innowacje w MŚP. Pod lupą” przeprowadzonego przez instytut Keralla Research na zlecenie EFL, przedsiębiorcy, którzy wprowadzają roz­wiązania nowe w swoich firmach, ale nie na świecie, prowadzą prace nad nowymi produktami czy usługami, których nie wdrażają – wcale nie uznają się za innowa­cyjnych.

– Innowacja jest wszędzie tam, gdzie stosujemy rozwiązania, których nikt do tej pory nie ma, których nikt nie stosuje i w wyniku tego otrzymujemy bądź produkt, bądź pro­ces lepszy niż dotychczas istniejący na rynku – podkreśla inny badany, proszący o anonimowość przedsiębiorca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH