Rawa Mazowiecka: NFZ nakłada na szpital kary za brak leków i personelu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: dzienniklodzki.pl/rynekaptek.pl   06-12-2017, 11:49

Rawa Mazowiecka: NFZ nakłada na szpital kary za brak leków i personelu W szpitalu brakuje leków, a także pielęgniarek i lekarzy (Fot. Archiwum)

Brak leków przeciwzakrzepowych i tych do podstawowego leczenia, niedobory lekarzy i personelu na kilku oddziałach - to najpoważniejsze nieprawidłowości, za które NFZ ukarał Szpital w Rawie Mazowieckiej.

Jak informuje Dziennik Łódzki, NFZ wezwał Szpital w Rawie Mazowieckiej do natychmiastowego zapewnienia leków, by zapobiec zagrożeniu życia i zdrowia pacjentów. Placówka ma zapłacić za to aż 330 tys. zł kary.

W szpitalu brakuje leków, a także pielęgniarek i lekarzy na internie, porodówce, neonatologii, pediatrii oraz w izbie przyjęć. Pacjenci nie mają też zapewnionego całodobowego dostępu do tomografii i USG.

- Syf, brud i ubóstwo. Pracujemy tu tylko dlatego, że żal zostawić tych ludzi bez pomocy - mówi gazecie jeden z chirurgów pracujący w szpitalu w Rawie Mazowieckiej.

Natomiast jak twierdzi jeden z pediatrów, brak lekarstw jest standardem. - Wielokrotnie prosiłam dyrektora o zakup leków, nawet ratujących życie dzieci. Często słyszałam, że mogę sobie wypisać receptę i wykupić w aptece – mówi.

Z informacji gazety wynika, że dochodziło także to tego, że z powodu braku leków w szpitalu karetka musiała przewozić pacjenta na leczenie do innej placówki.

W tym roku NFZ nałożył na szpital już w sumie 458 tys. zł kary.

Ten z kolei za swoje problemy obwinia NFZ, który w październiku (po wejściu sieci szpitali) zmniejszył wartość jego kontraktu.

Fundusz tłumaczy, że wartość kontraktu jest wyłącznie wynikiem poważnego i systematycznego ograniczania dostępu pacjentów do leczenia i wielokrotnego leczenia w sposób skrajnie nieodpowiadający umowom.

Więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH