Recepta na... staż marzeń w farmacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Gedeon Rochter/ rynekaptek.pl   19-04-2016, 12:28

Recepta na... staż marzeń w farmacji

U kandydatów na staż w naszej firmie szczególną uwagę zwracamy na umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków i kojarzenia faktów – mówi dr Paweł Rakowski, kierownik Działu Medycznego firmy Gedeon Richter.

Dodaje, że "ogromne znaczenie mają: wysoka kultura osobista, formalny język, opanowanie, otwartość, szczerość i prawdziwość zachowań".

- Pytania, które zadajemy kandydatom najczęściej mają pokazać, czy są kreatywni, zaradni i czy  potrafią wyciągać logiczne wnioski - ocenia Paweł Rakowski.

Na zakończenie każdej rozmowy kwalifikacyjnej, nawet na staż, kandydat ma możliwość zadawania pytań. Ich treść powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana. Nawet jedno niezbyt profesjonalne pytanie może zrobić złe wrażenie na rekruterze. O co warto zapytać?

Dobrze widziane są zawsze pytania o kulturę organizacyjną firmy czy szanse na dalszy rozwój w jej strukturach. Świadczą one o zaangażowaniu kandydata i jego poważnym podejściu do poszukiwanej pracy. Jeżeli ktoś wiąże przyszłość z daną firmą zawsze powinien zapytać, jakie możliwości ona oferuje – tłumaczy Marta Lebuda, specjalista ds. rekrutacji, ekspert programu "RECEPTA na sukces w farmacji".

W przypadku kandydatów, którzy podejmują pierwsze wyzwania zawodowe kluczowe jest również pokazanie zaangażowania i umiejętności szybkiego przyswajania wiedzy. O zaangażowaniu najlepiej świadczy to, w jaki sposób przygotował się on do rozmowy.

"Program edukacyjny „RECEPTA na sukces farmacji 2” dedykowany jest studentom III, IV i V roku farmacji. Jego celem jest wzmocnienie świadomości zawodowej młodych ludzi, zainspirowanie ich do walki o przyszłe plany oraz dostarczenie praktycznych wskazówek, jak szukać i zdobyć pracę w branży farmaceutycznej" - informuje organizator programu, Gedeon Richter.

 Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH