Reklama: poszło o ibuprofen u kobiet karmiących

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: KER/ rynekaptek.pl   10-05-2016, 12:25

Reklama: poszło o ibuprofen u kobiet karmiących

Reklama wprowadza w błąd, sugerując możliwość zastosowania leku Ibum Express u kobiety po porodzie. Bowiem ibuprofen jest przeciwwskazany w III trymestrze ciąży jak i podczas karmienia piersią - zauważa widz w skardze do KER.

Widz zauważył, że reklama Ibum Express prezentuje kobiety w wielu sytuacjach, w których narażone są na ból. W jednej ze scen prezentowana jest kobieta z noworodkiem, po porodzie. Na końcu reklamy pada hasło: "Kobiety zniosą wiele rodzajów bólu, ale ból głowy nie jest im do niczego potrzebny".

Następnie wymienione są wskazania do stosowania leku Ibum. Zdaniem widza, "reklama sugeruje, w jakich sytuacjach kobieta może zastosować lek przeciwbólowy. W jednej ze scen pokazana jest kobieta z noworodkiem. Scenę można zinterpretować jako chwilę po porodzie. Substancja czynna leku, Ibuprofen jest przeciwwskazana w III trymestrze ciąży jak i podczas karmienia piersią, zatem reklama wprowadza w błąd odbiorców, sugerując taką możliwość zastosowania u kobiety po porodzie".

Zespół Orzekający KER nie dopatrzył się w reklamie naruszenia norm Kodeksu Etyki Reklamy, uznając za zasadne wyjaśnienia producenta leku, firmy Hasco-Lek.

Ta podkreśliła, że charakterystyka produktu leczniczego Ibum Express nie zawiera przeciwwskazań dedykowanych matkom karmiącym. Zgodnie z ulotką dla pacjenta, nie należy stosować leku u kobiet w III trymestrze ciąży.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH