Relacja z konferencji Zdrowy Wybór

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: artykuł sponsorowany dostarczony przez partnera portalu PGF Polską Grupę Farmaceutyczną SA   23-12-2015, 11:24

W drugiej połowie listopada 2015 - w Gdyni oraz w Katowicach - odbyły się 2 konferencje zorganizowane przez Polską Grupę Farmaceutyczną, poświęcone rocznemu podsumowaniu efektywności i korzyści płynących z uczestnictwa w programie Zdrowy Wybór. Na spotkanie przybyło około 550 aptekarzy z całego kraju. Spora cześć z nich już od dawna korzysta z dobrodziejstw tego programu.

Wydarzenie poprowadzone zostało przez wiceprezesa Polskiej Grupy Farmaceutycznej - Marcina Majchrzaka, który zaprezentował gościom analizę efektywności programu. Natomiast wiceprezes Wojciech Kuczyński oraz Maciej Kowalik (SAS Institute) omówili zagadnienie optymalizacji magazynu. Największe zainteresowanie wzbudziły warsztaty połączone z panelem dyskusyjnym, podczas którego aptekarze mieli okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami PGF. Poruszano tematy związane z nowoczesnym zarządzaniem biznesem aptecznym oraz narzędziami znajdującymi się w ofercie programowej Zdrowego Wyboru.

Wartość rynku aptecznego w Polsce rośnie, jednak mimo tego duża część farmaceutów obawia się o swoją przyszłość. Segment aptek indywidualnych regularnie i powoli traci udział, szczególnie wartościowy, na rzecz coraz szybciej rozwijających się dużych sieci aptek. W ostatnim badaniu IMS Health liczba placówek indywidualnych zanotowała widoczny spadek o 3,9% względem poprzedniego okresu (rok do roku). Placówki sieciowe, stanowiące nieco ponad 1/3 wszystkich aptek działających na rynku, odpowiadają już za ponad połowę obrotów generowanych przez blisko 14,5 tysiąca polskich aptek.

Obserwując taką tendencję rynkową Polska Grupa Farmaceutyczna opracowała w 2014 roku program wspierający apteki indywidualne, stanowiący zestaw narzędzi dostępnych do tej pory tylko w dużych sieciach. Dziś wyniki finansowe aptek uczestniczących w programie potwierdzają, że Zdrowy Wybór - to dobry wybór.

"Sprzedaż aptek, które współpracują z PGF w ramach programu Zdrowy Wybór, regularnie wzrasta i przełamuje trendy rynkowe. Nasi klienci mają dostęp do najlepszych ofert promocyjnych oraz nowoczesnych rozwiązań pozwalających konkurować na coraz bardziej wymagającym rynku" - podkreśla Marcin Majchrzak, wiceprezes PGF.

W zestawieniu z danymi rynkowymi ilustrującymi sprzedaż w segmencie 1-14, apteki korzystające ze Zdrowego Wyboru wykazują dwukrotnie szybszą dynamikę wzrostu niż rynek. Oznacza to, że ich pozycja rynkowa jest umocniona, podczas gdy inne apteki indywidualne nadal borykają się z problemami, w wyniku których część z nich musi zakończyć działalność.


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH