Resort dziękuje Izbie za konsultacje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   20-07-2016, 09:07

Resort dziękuje Izbie za konsultacje Takie produkty powinny dominować w diecie dzieci i młodzieży

Resort zdrowia dziękuje Naczelnej Izbie Aptekarskiej za "wykazane zainteresowanie, wnikliwą analizę projektu o śmieciowym jedzeniu" w szkołach oraz nadesłane uwagi.

Jak informuje MZ, zakończył się etap konsultacji społecznych i opiniowania projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań; jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Celem regulacji jest wzmocnienie ochrony zdrowia dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym, przy jednoczesnym poszerzeniu oferty żywieniowej dostępnej aktualnie w szkołach - dodaje MZ.

Poprzedni minister zdrowia w 2015 roku wprowadził zmiany ograniczające sprzedaż "niezdrowych" produktów w sklepikach szkolnych. Zamiast słodkich soków i gazowanych napojów można było nabyć jogurty, kefiry i maślanki. Zamiast batonów i czipsów - warzywa i owoce.

Nowy minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, zapowiedział zmianę rozporządzenia. Jak obecnie informuje, jego projekt przeszedł już konsultacje zewnętrzne.

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH