Resort dziękuje Izbie za konsultacje

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: NIA/ rynekaptek.pl   20-07-2016, 09:07

Resort dziękuje Izbie za konsultacje Takie produkty powinny dominować w diecie dzieci i młodzieży

Resort zdrowia dziękuje Naczelnej Izbie Aptekarskiej za "wykazane zainteresowanie, wnikliwą analizę projektu o śmieciowym jedzeniu" w szkołach oraz nadesłane uwagi.

Jak informuje MZ, zakończył się etap konsultacji społecznych i opiniowania projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań; jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Celem regulacji jest wzmocnienie ochrony zdrowia dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym, przy jednoczesnym poszerzeniu oferty żywieniowej dostępnej aktualnie w szkołach - dodaje MZ.

Poprzedni minister zdrowia w 2015 roku wprowadził zmiany ograniczające sprzedaż "niezdrowych" produktów w sklepikach szkolnych. Zamiast słodkich soków i gazowanych napojów można było nabyć jogurty, kefiry i maślanki. Zamiast batonów i czipsów - warzywa i owoce.

Nowy minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, zapowiedział zmianę rozporządzenia. Jak obecnie informuje, jego projekt przeszedł już konsultacje zewnętrzne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH