Resort zdrowia ma nowy kod komunikacji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Radio ZET/rynekaptek.pl   17-03-2016, 13:31

Resort zdrowia ma nowy kod komunikacji Minister rozesłał po MZ "instrukcje", jak należy się wobec niego zachowywać

Nie zajmować wiceministrowi więcej niż 15 minut, nie pisać długich maili, nie drukować dokumentów dwustronnie. Jeśli MKL pisze w wiadomości "pilne", należy potwierdzić odbiór wiadomości i poinformować, kto i na kiedy dostarczy odpowiedź - to wytyczne dla urzędników resortu zdrowia.

SOP to Standardowe Procedury Operacyjne, czyli zestawienie właściwych zachowań urzędników MZ w relacjach z wiceministrem zdrowia, dr Krzysztofem Łandą. Pismo pod tytułem "standardowe procedury operacyjne" zostało rozesłane do dyrektorów ministerstwa. Do pisma dotarł reporter Radia ZET Mariusz Gierszewski.

SOP zawiera wyjaśnienia, że "w przypadku niepewności, czy należy o czymś wiceministra Łandę (w tekście pod skrótem MKL) poinformować, należy wiceministra poinformować". A także, że "w przypadku pism odręcznych, niosących za sobą duży ładunek emocjonalny, na początek i na koniec należy wpisać coś miękkiego, wyrażającego empatię".

Ministrowi nie wolno zabierać zbyt wiele czasu. "Spotkania z ministrem Krzysztofem Łandą mogą trwać 15-20 minut, na dłuższe minister musi wyrazić zgodę. Spotkania mają być wpisywane na dwa tygodnie do przodu" - napisano w SOP.

Nigdy też nie należy drukować dokumentów dwustronnie.

Jeśli MKL pisze w wiadomości "pilne", należy potwierdzić odbiór wiadomości i poinformować, kto i na kiedy dostarczy odpowiedź.

Nie należy umawiać przez sekretariat spotkań dotyczących pojedynczych leków, wyrobów medycznych czy drobnych spraw. Te należy kierować do dyrektorów i naczelników. Z MKL należy umawiać jedynie spotkania dotyczące spraw systemowych natury ogólnej.

Pełna treść pisma dostępna jest: SOP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH