Respect Index dla Pelionu

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Pelion/ rynekaptek.pl   18-12-2015, 13:38

Respect Index dla Pelionu

Spółka Pelion S.A., czwarty raz z rzędu, znalazła się w składzie RESPECT Index, po raz kolejny potwierdzając najwyższe standardy w zakresie odpowiedzialnego i zrównoważonego prowadzenia biznesu.

Ogłoszenie nowego składu indeksu i wręczenie certyfikatów spółkom miało miejsce 16 grudnia 2015 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

IX edycję RESPECT Index tworzyć będą 23 spółki.

Weryfikacja do indeksu była kilkustopniowa i obejmowała szczegółową analizę poziomu i stopnia kompleksowości działań podejmowanych przez spółkę z myślą o jej interesariuszach. Ocenie podlegały m.in. strategia i sposób zarządzania organizacją, polityka pracownicza i środowiskowa oraz działania na rzecz rynku i klientów.

RESPECT Index to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej indeks spółek odpowiedzialnych (SRI). Do indeksu kwalifikowane są spółki charakteryzujące się najwyższą płynnością, będące liderami w zakresie ładu korporacyjnego i informacyjnego i relacji z inwestorami, a także wyróżniające się w obszarze działań prośrodowiskowych, społecznych i adresowanych do pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH