Ring wolny: Perspektywa 2030 vs Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MS/JMac./rynekaptek.pl   15-01-2016, 09:31

Ring wolny: Perspektywa 2030 vs Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki Organizacje Perspektywa 2030 i Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki są ze sobą w sporze

OSF "Perspektywa 2030" zarzuca w otwartym liście Stowarzyszeniu Leki Tylko z Apteki manipulacje faktami, pomówienia i działalność dyskredytującą członków OSF. Stowarzyszenie odpowiada na te zarzuty. Czego dotyczy spór obu organizacji?

Manipulowanie faktami, insynuacje i pomówienia - do takich metod ucieka się Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki i finansująca jego działalność Neuca, by zdyskredytować członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Farmaceutów "Perspektywa 2030". Pomaga im w tym organ prasowy Neuki - "Magazyn Aptekarski" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie "Perspektywa 2030".

"Każdy ma prawo do oceny wiarygodności organizacji w oparciu o jej własne wypowiedzi. Wniosek, że podejmowane przez pracowników sieci aptecznych działania nie będą godzić w interesy ich pracodawców jest logiczny. Tym bardziej, że w wywiadzie prasowym z jej Prezesem Perspektywa deklarowała (cytuję): „zbudowanie fundamentów współpracy z właścicielami sieci aptecznych”. Czy nie jest to deklaracja, że w ramach Perspektywy w niespotykanej relacji  właściciel – pracownik wspólnie wymyślą jak polską farmację poprawić?" - odpowiada Stowarzyszenie Leki Tylko z Apteki.

Poniżej przedstawiamy argumentacje obu stron sporu.

Jak pisze na stronie internetowej Perspektywa2030 dr n.farm. Marek Malinowski - Prezes Stowarzyszenia, filozofią Neuki jest wspieranie tzw. niezależnych aptekarzy, którzy w rzeczywistości pozostają pod jej bardzo silnym wpływem. Członkowie Perspektywy 2030 zadają sobie pytanie, czy tak pojęty tzw. niezależny farmaceuta jest właścicielem apteki całkowicie zależnej finansowo od hurtowni czy pracownikiem, który w każdej chwili może zmienić swojego pracodawcę?

Malinowski podkreśla też, że redakcja "Magazynu Aptekarskiego", bezpodstawnie szkalując OSF "Perspektywa 2030", gloryfikuje jednocześnie działania Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki, w którego zarządzie nie ma ani jednego farmaceuty.

"Wszyscy członkowie zarządu tego stowarzyszenia są pracownikami Neuki, zajmują się public relations. Farmaceutów nie ma też w komisji rewizyjnej stowarzyszenia - zasiadają w niej osoby zatrudnione w Neuce i Fundacji Neuca. Nie przeszkadza im to jednak w ferowaniu śmiałych opinii na temat samorządu aptekarskiego i środowiska farmaceutów!" - czytamy na stronach Perspektywy 2030.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH