Rok 2018 będzie dobrym czasem dla specjalistów z branży farmaceutycznej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Hays Poland/ rynekaptek.pl   02-01-2018, 13:10

Rok 2018 będzie dobrym czasem dla specjalistów z branży farmaceutycznej

Hays Poland przedstawił Raport płacowy Hays 2018. Publikacja jest zestawieniem poziomów wynagrodzeń dla specjalistów i kadry menedżerskiej w podziale na 19 specjalizacji. Pośród omówionych branż jest również farmacja.

Aktualnie obserwujemy rosnące potrzeby sektora farmaceutycznego w zakresie digital marketingu. Branża otwiera się na nowe rozwiązania oraz formy komunikacji z lekarzami i pacjentami, czerpiąc z obszaru zaawansowanych technologii - oceniają autorzy raportu.

Pozytywnym trendem jest rosnąca liczba dużych centrów usług czy hubów ze specjalistycznymi i eksperckimi stanowiskami w obszarze badań klinicznych oraz medycznych. Polska w coraz większym stopniu postrzegana jest jako kraj dobrze wykształconej kadry specjalistycznej i menedżerskiej.

Relacja inwestycji do jakości dostarczanej pracy jest na bardzo wysokim poziomie, co przyciąga nowych inwestorów.

Lekarz z doświadczeniem w sprzedaży
Jak przewidują analitycy Hays, rok 2018 będzie dobrym czasem dla wielu specjalistów związanych z branżą farmaceutyczną. Atrakcyjne oferty pojawią się m.in. w obszarze medical marketingu. Przeszłością jest dotychczasowa rola Medical Advisora czy Medical Managera, spędzającego czas wyłącznie na analizie fachowej literatury oraz koncentrującego się jedynie na swoim obszarze terapeutycznym i kontakcie z liderami opinii.

Obecnie bardzo cenionymi pracownikami działów medycznych są osoby z wykształceniem lekarskim, które zdobyły już doświadczenie w sprzedaży lub marketingu, co pomaga im lepiej rozumieć biznes i skuteczniej przekazywać strategię medyczną działom komercyjnym. W roku 2018 na znaczeniu w dalszym ciągu będą zyskiwały działy compliance.

Nadchodzące miesiące będą korzystnym czasem dla firm generycznych – ze względu na zbliżający się koniec patentów kilku leków innowacyjnych o dużej wartości sprzedaży, organizacje staną przed szansą na dynamiczny rozwój. Może to spowodować rozwój zespołów sprzedażowych i marketingowych w firmach, które zamierzają wprowadzić swoje odpowiedniki na rynek.

Nowe technologie nadal w cenie
Atrakcyjne oferty pojawiać się będą w obszarze R&D oraz badań klinicznych. Najciekawsze możliwości skierowane będą do kandydatów skłonnych do relokacji, ponieważ funkcje badawczo-rozwojowe są lokowane w różnych regionach Polski, również poza największymi ośrodkami miejskimi.

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH