Rosja: wzrosty na rynku leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: farmacom.com.pl/ rynekaptek.pl   06-03-2015, 10:21

Rosja: wzrosty na rynku leków

W 2015 r. wartość obrotów na rosyjskim rynku farmaceutyków wzrośnie w porównaniu z rokiem poprzednim o 12 proc. i osiągnie poziom 1286 mld rubli, czyli ok. 21,4 mld dolarów - prognozuje firma marketingowa DSM Group.

Najbardziej, o 15 proc. ma wzrosnąć sprzedaż apteczna gotowych środków leczniczych (GLS), do 776 mld RUB (nieco prawie 13 mld USD). Rynek parafarmaceutyków wzrośnie w tym czasie o 10 proc., do 201 mld RUB (3,3 mld USD), natomiast rządowy segment rynku farmaceutycznego osiągnie poziom 309 mld RUB (5,1 mld USD) i będzie większy niż w ub.r. o 5 procent.

W związku z silną deprecjacją rubla, wyrażona w dolarach wartość rosyjskiego rynku farmaceutyków może jednak w 2014 r. skurczyć się aż o 29 proc., do poziomu porównywalnego z 2009 r. Niektórzy eksperci (np. z Wyższej Szkoły Ekonomii) spodziewają się też w br. pojawienia się w br. w Rosji deficytu lekarstw, a także surowców do ich wytworzenia.

Już w 2014 r. krajowa produkcja farmaceutyków zmniejszyła się o 7,7 proc., przy czym w ostatnich dwóch miesiącach roku spadek ten wyniósł aż 20 procent.

Więcej: http://farmacja.farmacom.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH