Rozpoczął się konkurs PRIX GALIEN POLSKA 2015

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP Nauka w Polsce/rynekaptek.pl   17-06-2015, 13:24

Rozpoczął się konkurs PRIX GALIEN POLSKA 2015

Można składać aplikacje do III edycji konkursu Prix Galien Polska, którego celem jest promocja innowacyjności w farmacji i medycynie.

 


W konkursie mogą wziąć udział innowacyjne firmy farmaceutyczne, naukowcy i instytucje badawcze oraz producenci wyrobów medycznych i rozwiązań IT dla medycyny.

Nagroda Prix Galien przyznawana jest innowacyjnym produktom oraz ważnym odkryciom naukowym, które pomagają w ratowaniu i poprawie jakości życia pacjentów. Kapituła konkursu gromadzi wybitne postaci środowiska farmaceutycznego i medycznego. Obowiązki przewodniczącego Kapituły Konkursowej pełni prof. dr hab. Cezary Szczylik.

Jak powiedział prof. Szczylik, Polacy nie powinni być zjadaczami chleba, ale budować własne piekarnie – czyli tworzyć innowacyjne przedsiębiorstwa związane z nowoczesna medycyną. W Polsce nie brak zdolnych i wykształconych młodych ludzi. Przykładem może być obecna na konferencji tegoroczna maturzystka Joanna Jurek, stypendystka programu Prix Galien, działającego w ramach konkursu.

Pani Joanna jest współautorką prac dotyczących systemu dostarczania leków opartego na wykorzystaniu nanomateriałów, a także wytworzenia wielofunkcyjnego bioimplantu bazującego na komórkach macierzystych i nanomateriałach. Wraz z Dominiką Bakalarz będzie reprezentowała Polskę na etapie międzynarodowym Europejskiego Konkursu Prac Młodych Naukowców (EUCYS 2015) w Mediolanie.

Konkurs Prix Galien stworzył 45 lat temu francuski farmaceuta, Roland Mehl. Odbywa się dziś w 17 krajach, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Szwajcarii, Włoszech, Turcji, Izraelu, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata zdobywcy Prix Galien z poszczególnych krajów biorą udział w konkursie International Prix Galien, który wyróżnia najważniejsze innowacje w skali globalnej.

O prestiżową nagrodę w Polsce będzie można się ubiegać już po raz trzeci. Aplikować można w czterech kategoriach: Innowacyjny produkt leczniczy (w tym podkategorie: Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie otwartym, Innowacyjny produkt leczniczy stosowany w lecznictwie zamkniętym, Innowacyjna szczepionka, Innowacyjny sierocy produkt leczniczy), Innowacyjne odkrycie naukowe, Innowacyjny wyrób medyczny oraz Innowacyjne rozwiązanie informatyczne dla medycyny.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 września 2015 r. Finał konkursu odbędzie się 17 listopada 2015 r. w hotelu Sheraton w Warszawie.

Honorowy patronat nad Prix Galien 2015 objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polska Akademia Nauk.

Więcej: naukawpolsce.pap.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH