Ruszyły zapisy na akcje Selvity

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/rynekaptek.pl   01-12-2014, 15:18

Od 1 grudnia inwestorzy indywidualni mogą zapisywać się na akcje firmy biotechnologiczne Selvita w ramach IPO. Zapisy potrwają do poniedziałku 8 grudnia. Przydział walorów inwestorom detalicznym powinien nastąpić 16 grudnia.

Cena maksymalna za akcję została ustalona na 10,30 zł. W przypadku sprzedaży akcji po cenie maksymalnej, łączna wartość oferty może sięgnąć nawet 27,3 mln zł.

Kapitał spółki dzieli się aktualnie na 10.463.566 akcji. Na podstawie opublikowanego prospektu, Selvita planuje dopuścić i wprowadzić na rynek regulowany 6.413.566 akcji serii B, C, D i E notowanych dotychczas na rynku NewConnect oraz do 2.651.891 akcji serii F z nowej emisji.

Budowa księgi popytu wśród instytucji potrwa do 9 grudnia. Ostateczna cena i liczba oferowanych akcji zostanie podana do 10 grudnia.

Oferującym w procesie IPO jest Dom Inwestycyjny Investors w konsorcjum z DM Alior Banku, DM BOŚ, BZ WBK oraz mDM. Doradcą Prawnym Emitenta jest kancelaria Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy.

Dzięki wpływom pozyskanym z oferty publicznej spółka zamierza zrealizować inwestycje w segmencie innowacyjnym oraz usługowym. Środki pochodzące z emisji powinny pokryć około 50 proc. nakładów na te cele, natomiast pozostała część zostanie sfinansowana alternatywnymi źródłami, m.in. dotacjami unijnymi i krajowymi, środkami własnymi oraz pochodzącymi z kontraktów partneringowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH