Rynek farmaceutyczny jest delikatną materią

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PharmaNET/ rynekaptek.pl   09-03-2017, 09:41

Rynek farmaceutyczny jest delikatną materią Okrągły Stół Branży Aptekarskiej to inicjatywa posła Michała Cieślaka

7 marca br. w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie Okrągłego Stołu Branży Aptekarskiej. Celem debaty było zdiagnozowanie problemów występujących na polskim rynku farmaceutycznym, a także wskazanie obszarów wymagających zmian formalno-prawnych - przypomniano w komunikacie prasowym.

Wypracowane w trakcie Okrągłego Stołu ustalenia, w założeniu uczestników spotkania, mają wesprzeć ustawodawców i pozytywnie wpłynąć na treść aktu nowelizującego Prawo farmaceutyczne.

Okrągły Stół Branży Aptekarskiej to inicjatywa posła Michała Cieślaka, wiceprzewodniczącego Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, który wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu branży farmaceutycznej, był inicjatorem debaty ze strony parlamentu.

– Okrągły Stół został zainicjowany z powodów, które w ostatnim czasie pojawiają się w kontekście nowelizacji Prawa farmaceutycznego oraz potrzeby dyskusji i debaty na ten temat. Pozwoliłem sobie zwołać to spotkanie, żeby spróbować przede wszystkim określić i wyodrębnić obszary, które wymagają regulacji legislacyjnych w ramach prawa farmaceutycznego – mówi poseł Michał Cieślak.

W lutym br. Przedstawiciele Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców apelowali o zwołanie Okrągłego Stołu w sprawie prac nad ustawą Prawa farmaceutycznego. W obradach uczestniczyli również m.in.: Główny Inspektorat Farmaceutyczny, Naczelna Rada Aptekarska, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Farmaceutów "PERSPEKTYWA 2030", Konfederacja Lewiatan oraz Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne.

Na apel odpowiedziała Naczelna Rada Aptekarska, której przedstawiciele uczestniczyli w obradach.

W obradach uczestniczyła także przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia, Ewa Warmińska: - Obecnie  w Ministerstwie Zdrowia toczą się prace nad dużą nowelizacją Prawa farmaceutycznego. Zakresem prac objęte są wszystkie regulacje, które są w ustawie, ale również dodatkowe obszary. Przeanalizowaliśmy sposób w jaki one funkcjonują, oraz jakie są ich obciążenia. Staramy się znaleźć właściwe rozwiązania.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH