Ryszard Petru: PiS „tylnymi drzwiami” dokona zakazu aborcji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/rynekaptek.pl   03-11-2016, 13:12

Ryszard Petru: PiS „tylnymi drzwiami” dokona zakazu aborcji Lider Nowoczesnej uważa, że projekt całkowicie uniemożliwi dokonywanie aborcji.

Projekt ustawy "Za życiem" jest ohydny i cyniczny; może być próbą wprowadzenia tylnymi drzwiami całkowitego zakazu aborcji - ocenił w czwartek (3 listopada) na konferencji prasowej w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Rządowy projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem" przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł. Dostępną pomoc koordynować ma asystent rodziny.

W czwartek (3 listopada) projektem zajęła się sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, a wieczorem zaplanowane jest w Sejmie drugie czytanie tego projektu.

Na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie Petru zwrócił uwagę, że w myśl tego projektu, "jeśli urodzi się martwe dziecko, to pieniędzy nie będzie". - W związku z tym, to jest ohydne, a pani premier Beata Szydło podpisuje się pod tą ustawą. To jest cyniczne - powiedział.

Petru zauważył, że w projekcie tej ustawy może znaleźć się zapis, który całkowicie uniemożliwi dokonywanie aborcji. - Trzeba uważać (...) i patrzeć, czy PiS tylnymi drzwiami, czyli w ramach innej ustawy nie wprowadzi zupełnego zakazu przerywania ciąży. Oni umieją to zrobić pod osłoną nocy - powiedział.

- Ta ustawa jest doskonała do tego, by tylnymi drzwiami wprowadzić całkowity zakaz aborcji - dodał szef Nowoczesnej.

Projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem" przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł. Dostępną pomoc koordynować ma asystent rodziny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH