Samorząd lekarski wesprze członków przeciwko NFZ

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: oil.szczecin.pl/ rynekaptek.pl   03-04-2015, 09:27

Samorząd lekarski wesprze członków przeciwko NFZ

Okręgowa Izba Lekarska oferuje pomoc prawną w sprawie wezwań do zapłaty kierowanych przez NFZ w związku z nienależną refundacją.

Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie ponownie rozsyła lekarzom i lekarzom dentystom wezwania do zapłaty domagając się zwrotu kwot poniesionych przez Fundusz na refundację leków wystawionych pacjentom ubezpieczonym w okresie, gdy nie posiadali umów upoważniających do wystawiania leków refundowanych - informuje Izba.

Dotyczy to okresu między lipcem a wrześniem 2012r., tj. czasu tzw. „protestu receptowego” samorządu lekarskiego. 

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie deklaruje pomoc prawną każdemu członkowi izby, który otrzymał z NFZ takie wezwanie do zapłaty. 

Ponadto wszyscy, którzy otrzymali z Sądu Rejonowego nakaz zapłaty w sprawie z powództwa NFZ o zapłatę odszkodowania za szkodę poniesioną przez Fundusz w związku z wystawieniem recept na leki refundowane w okresie „protestu receptowego” w 2012r. i wyrażają wolę reprezentowania ich przez radcę prawnego Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie proszeni są o skontaktowanie się z biurem izby w celu umówienia się z radcą prawnym – informuje Izba.

Więcej: http://www.oil.szczecin.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH