Sanofi i Lonza utworzą jeden z największych zakładów produkcji leków biologicznych

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: MMX/rynekaptek.pl   14-03-2017, 10:16

Sanofi i Lonza utworzą jeden z największych zakładów produkcji leków biologicznych Sanofi i Lonza nawiązują partnerstwo strategiczne

Spółki Sanofi i Lonza ogłosiły nawiązanie partnerstwa strategicznego w celu wybudowania i prowadzenia w Szwajcarii, jednego z największych na świecie zakładów hodowli komórek ssaczych, przeznaczonych do produkcji przeciwciał monoklonalnych.

Zakład produkcyjny, który zostanie wybudowany w szwajcarskim mieście Visp, powstanie w ramach wspólnego przedsięwzięcia z początkowym budżetem w wysokości około 290 mln CHF (270 mln EUR), zapewnionym w równych częściach przez spółki Sanofi i Lonza.

Jak podaje Sanofi w komunikacie, partnerstwo strategiczne pozwoli na wykorzystanie doświadczenia firmy Lonza w zakresie hodowli komórek ssaczych na szeroką skalę [1] oraz silnej pozycji Sanofi, jako firmy opracowującej i wprowadzającej na rynek leki biologiczne.

Rozpoczęcie pierwszego etapu budowy zakładu przewidziane jest na rok 2017. Wymagane są jeszcze zgody organów regulacyjnych. Zakład ma być oddany do użytku w 2020 roku.

Firma Lonza dotychczas wybudowała i zarejestrowała trzy podobne zakłady w Stanach Zjednoczonych i Singapurze.

Dzięki współpracy, Sanofi uzyska dodatkowy dostęp do zdolności produkcyjnej dla leków biologicznych, by w razie potrzeby zaspokajać rosnący popyt na produkty z tego portfolio.

Lonza natomiast wybuduje zakład i otrzyma możliwość obrotu swoim udziałem w zdolności produkcyjnej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH