Sanofi-SUEZ: porozumienie dla ochrony środowiska

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Sanofi/ rynekaptek.pl   10-07-2015, 08:25

Sanofi-SUEZ: porozumienie dla ochrony środowiska Porozumienie dla dobra środowiska

Spółki Sanofi i SUEZ Environnement podpisały porozumienie mające na celu optymalizację efektywności energetycznej i środowiskowej zakładów produkcyjnych Sanofi, zlokalizowanych we Francji i za granicą. Kontrakt podpisano na okres 3 lat z możliwością przedłużenia.

Zgodnie z umową spółka SUEZ Environnement opracuje indywidualne rozwiązania służące polepszeniu wydajności energetycznej zakładów Sanofi poprzez usprawnienie eksploatacji systemów oczyszczania ścieków i odpadów oraz systemów przetwarzania odpadów w energię w zakładach oraz ochronie zasobów wodnych, w szczególności poprzez optymalizację gospodarki wodnej oraz procesów uzdatniania wody i powtórnego jej wykorzystania w zakładach produkcyjnych. 

Na mocy niniejszego porozumienia we Francji rozpoczęły się już dwa duże projekty. Pierwszy z nich obejmuje modernizację i zwiększenie wydajności oczyszczalni ścieków w zakładzie produkującym substancje biochemiczne, znajdującym się w Saint-Aubin-lès-Elbeuf (Seine-Maritime), a drugi koncentruje się na budowie jednostki przetwarzającej odpady w energię i kontrolującej emisję lotnych związków organicznych w zakładzie produkującym chemikalia w miejscowości Sisteron (Alpes-deHaute-Provence).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH