Sanofi: złożymy odwołanie od decyzji GIF

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: sanofi/ rynekaptek.pl   17-06-2015, 12:10

Sanofi: złożymy odwołanie od decyzji GIF Deficytowy towar na rynku leków

Sformułowania pojawiające się w TOK FM odnoszące się do tzw. ogromnych zapasów w magazynie Sanofi są nieprawdziwe. Nieprawdą jest, że mamy ogromne zapasy leków w magazynie - informuje Monika Chmielewska-Żehaluk, rzecznik firmy Sanofi.

- Te zapasy, które posiadamy, wynikają z naszego obowiązku zapewnienia zaopatrzenia szpitali w Polsce oraz w przypadkach natychmiastowej reakcji na nadzwyczajne sytuacje rynkowe na rynku otwartym - dodaje rzecznik, w ślad za informacją fokfm.pl o decyzji GIF ws. cofnięcia zezwolenia na prowadzenie hurtowni w Błoniu k.Warszawy.

- Nie zgadzamy się z decyzją GIF i złożymy odwołanie w stosownym terminie. Decyzja jest nieprawomocna, trwa proces odwoławczy, dlatego pragnę podkreślić, że hurtownia działa na normalnych zasadach - dodaje rzecznik spółki.

Zwraca też uwagę, że potencjalne cofnięcie zezwolenia na działanie hurtowni zablokuje całkowicie polskim pacjentom dostęp nie tylko do leku Clexane, ale i do innych, kilkuset produktów Grupy Sanofi w Polsce, stosowanych w takich obszarach terapeutycznych jak: onkologia, diabetologia, kardiologia i kardiologia z chorobami naczyń, centralny układ nerwowy, gastroenterologia, urologia, ginekologia, reumatologia z osteoporozą, immunologia.

- Dodatkowo należy pamiętać, że dostarczamy leki, również te ze statusem ratujących życie, do blisko 800 szpitali w Polsce, co oznacza że również pacjenci hospitalizowani stracą dostęp do leków Grupy Sanofi, w tym do leków nieposiadających tzw. zamienników.

- Pojawiające się braki dostępności leku Clexane w aptekach są poza kontrolą naszej spółki. Nie mamy żadnych możliwości prawnych wpływania na sposób dystrybucji naszych produktów przez kolejne szczeble dystrybucji leków w Polsce. W ostatnich latach podjęliśmy ogromne wysiłki jak i poczyniliśmy sporo inwestycji, aby zapewnić jak najlepszy dostęp pacjentów do leku Clexane w Polsce - podkreśla Monika Chmielewska-Żehaluk.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH