ŚCO: powstaną powiatowe filie chemioterapii i radioterapii

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Gazeta Lekarska/ rynekaptek.pl   09-03-2016, 13:49

ŚCO: powstaną powiatowe filie chemioterapii i radioterapii Chemioterapia będzie teraz dostepna w szpitalach powiatowych

Świętokrzyskie Centrum Onkologii rozwinie sieć swoich filii w województwie świętokrzyskim. Jako pierwsze zostaną uruchomione filie ŚCO prowadzące leczenie chemioterapią nowotworów złośliwych w Pińczowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Końskich oraz ośrodek radioterapii w Sandomierzu.

Plany rozwoju opieki onkologicznej w województwie świętokrzyskim w oparciu o Mapy potrzeb zdrowotnych w zakresie onkologii dla województwa świętokrzyskiego przedstawił na konferencji prasowej Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

– Lekarz onkolog pracujący w filii ŚCO koordynuje leczenie chorego na miejscu, a w razie potrzeby kieruje go do dalszej diagnostyki i leczenia w Kielcach. Liczymy też, że lekarze ze szpitali powiatowych, np. chirurdzy onkolodzy będą współpracować z naszymi specjalistami i wykonywać potrzebne procedury na miejscu – poinformował prof. Góźdź.

Działalność istniejącej od 2013 roku filii ŚCO w Starachowicach ma zostać poszerzona o udzielanie świadczeń chemioterapii w trybie stacjonarnym.

– Obecnie w onkologii głównym podejściem staje się terapia nastawiona na indywidualizację leczenia. Najnowsze i przyszłe terapie będą nakierowane na konkretne cele molekularne oraz odpowiednią modyfikację układu odporności, aby organizm chorego zaczął zwalczać nowotwory. To umożliwi skuteczną terapię, zdecydowanie mniej obarczoną skutkami ubocznymi niż chemioterapia. Potencjał naukowy ŚCO jest bardzo duży, jesteśmy w stanie badać i rozwijać tego rodzaju terapie w naszym ośrodku, ale potrzebna jest większa baza łóżkowa i większe zaplecze laboratoryjne – tłumaczył dyrektor ŚCO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH