ŚDM: dłuższy czas pracy aptek za dodatkowe wynagrodzenie

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: krakow.wyborcza.pl/ rynekaptek.pl   13-04-2016, 08:25

ŚDM: dłuższy czas pracy aptek za dodatkowe wynagrodzenie

Kraków chce przyjąć uchwałę zobowiązującą apteki do wydłużonego czasu pracy podczas Światowych Dni Młodzieży, w dniach 26 lipca - 1 sierpnia. Ale czy uchwała uwzględni również konieczność zapłaty za ten dodatkowy czas pracy?

Prośbę o dobrowolne wydłużenie godzin pracy aptek wystosowała już Barbara Jękot, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie oraz  Józef Łoś, małopolski wojewódzki inspektor farmaceutyczny.

Oboje jednak przypominają, że nie mogą nakazać aptekom dłuższej pracy. Szefowa krakowskiej Izby dodaje także, iż taką dodatkową pracę powinny wykonywać apteki, które leżą przy szlaku dla pielgrzymów. Sugeruje także władzom Krakowa przemyśleć kwestię wynagrodzeń dla aptekarzy za te dodatkowe dyżury.

- Taki dłuższy dyżur wiąże się z koniecznością większego wynagrodzenia dla pracownika. W całej dyskusji nikt o tym nie pomyślał - mówi Barbara Jękot w portalu krakow.wyborcza.pl.

W Krakowie trwają prace nad przygotowaniem specjalnej uchwały. Ma być gotowa do końca kwietnia. Najprawdopodobniej zostanie przyjęta w maju. 

Do tej pory dobrowolną chęć wydłużenia godzin pracy zgłosiło kilka aptek. W całym Krakowie jest ich ok. 360.

WIF apeluje także o odpowiednie zaopatrzenie na czas ŚDM. Przewiduje się, że wzrośnie zapotrzebowanie na plastry, bandaże i krople żołądkowe.

Więcej: krakow.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH