Sejm przyjął projekt 75+

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   18-03-2016, 11:29

Sejm przyjął projekt 75+ Większość posłów była za projektem 75+

Sejm przegłosował ustawę dotyczącą bezpłatnych leków dla osób powyżej 75. roku życia, które znajdują się na wykazie ogłaszanym przez ministra zdrowia (tzw. liście "S"). Za ustawą, której projekt przygotował rząd, głosowało 297 posłów, 3 było przeciw, 139 wstrzymało się od głosu.

Akceptacji większości posłów nie znalazły w czasie głosowań poprawki dotyczące m.in. rozszerzenia kręgu osób uprawnionych do wypisywania recept na darmowe leki.

Pierwszy wykaz dotyczący bezpłatnego zaopatrzenia świadczeniobiorców, którzy ukończyli 75. rok życia, w leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne, minister zdrowia ma ogłosić nie później niż 1 września br.

Posłowie PiS, Joanna Kopcińska i Sławomir Zawiślak, wskazywali, że projekt jest krokiem do realizacji konstytucyjnego zapisu o szczególnej opiece państwa wobec osób w podeszłym wieku.

Przypomnijmy, sejmowe komisje pozytywnie zaopiniowały w środę 16 marca projekt ustawy dającej osobom po 75 r. ż. prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na tzw. liście "S". Odrzucono poprawkę opozycji, która dałaby wszystkim lekarzom prawo do przepisywania darmowych leków.

Wówczas za poparciem projektu głosowało 29 posłów, a 12 wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciwny.

Ustawa teraz zostanie przekazana do Senatu. Wejdzie w życie 30 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH