Selvita chce zyskać kapitał na projekty onkologiczne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Biznes Newseria/rynekaptek.pl   05-02-2018, 13:48

Selvita chce zyskać kapitał na projekty onkologiczne Selvita zamierza pozyskać jedną trzecią środków na giełdzie (Fot. Archiwum)

Selvita zainwestuje łącznie blisko 400 mln zł w rozwój swoich projektów i oferty usługowej. - Najważniejszym celem emisji spółki jest rozbudowa i zwiększenie zaawansowania portfela projektów onkologicznych - mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity.

Rozwój leku na ostrą białaczkę szpikową i jego sprzedaż w II fazie badań klinicznych, sprzedaż jednego projektu innowacyjnego rocznie oraz zwiększenie kapitalizacji spółki do ponad 2 mld zł – to główne założenia strategii spółki Selvita do 2021 roku.

Biotechnologiczna spółka przeprowadzi także ofertę publiczną akcji, żeby pozyskać kapitał na rozwój projektów onkologicznych. W ciągu najbliższych czterech lat przeznaczy na nie 290 mln zł, z czego 140 mln zł chce pozyskać od inwestorów.

- To element naszego czteroletniego planu inwestycyjnego, w ramach którego Selvita zainwestuje łącznie blisko 400 mln zł w rozwój swoich projektów innowacyjnych i oferty usługowej. Najważniejszym celem naszej emisji jest rozbudowa i zwiększenie zaawansowania portfela projektów onkologicznych spółki – zapowiada w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity.

Poza projektem SEL120 spółka chce rozwijać cztery innowacyjne platformy: terapii celowanych, metabolizmu komórek nowotworowych i immunometabolizmu, immunologiczną i immunoonkologiczną oraz platformę narzędziową cząsteczek biologicznych. W latach 2018–2020 Selvita chce sprzedawać jeden z tych projektów rocznie.

Więcej: https://biznes.newseria.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH