Selvita inwestuje w laboratoria rozwoju leków

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   21-09-2016, 13:42

Selvita inwestuje w laboratoria rozwoju leków Spółka zbuduje laboratoria, gdzie planuje pracować nad nowymi lekami

Selvita planuje zbudować w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu Uniwersytety Jagiellońskiego na krakowskim Ruczaju nowe budynki z przeznaczeniem na laboratoria rozwoju leków. Pierwszy z nich powinien rozpocząć działalność jeszcze w 2019 roku.

Działka, na terenie której ma być realizowana inwestycja, znajduje się kilkaset metrów od obecnych laboratoriów Selvity, zlokalizowanych w Parku Life Science należącym do Jagiellońskiego Centrum Innowacji, spółki-córki Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) oraz kampusu uczelni, na którym zlokalizowane są m.in. wydziały chemii, biologii, biofizyki, biochemii i biotechnologii.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również synchrotron Solaris, który wraz z dalszą rozbudową odgrywał będzie coraz większe znaczenie w badaniach life science - informuje spółka w komunikacie.

Docelowo na terenie nieruchomości powstać ma kompleks laboratoryjno-biurowy składający się z trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 14 tys. m2, które umożliwią zatrudnienie ok. tysiąca osób.

Inwestycja zostanie podzielona na etapy. W pierwszym z nich Selvita planuje wybudować budynek o powierzchni ok. 5 tys. m2. Do końca 2017 r. firma chce przygotować pełną dokumentację i uzyskać niezbędne pozwolenia. Budowa wraz z kompleksowym wyposażeniem budynku zaplanowana jest na lata 2018-2019.

Grupa Selvita zatrudnia obecnie 368 osób, z czego jedna trzecia posiada stopień naukowy doktora. Spółka wynajmuje w należącym do UJ Jagiellońskim Centrum Innowacji ok. 3 tys. m2 laboratoriów. W lutym tego roku Selvita poinformowała o podpisaniu umowy dzierżawy laboratoriów w Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu.

Według aktualnego harmonogramu oddział ma rozpocząć działalność w I kw. 2017 r. Początkowo na powierzchni 500 m2 pracę znajdzie ok. 50 osób, jednak docelowo zarówno powierzchnia, jak i liczba pracowników mają się podwoić.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH