Selvita o kontrakcie zleconym przez "big pharmę"

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: PAP Biznes/ rynekaptek.pl   24-05-2017, 09:39

Selvita o kontrakcie zleconym przez "big pharmę" To pierwszy w historii Selvity projekt zintegrowany – a więc najbardziej pożądany typ kontraktu usługowego – zlecony przez tzw. "big pharmę"

Selvita chce na stałe powrócić do dwucyfrowej rentowności w segmencie usług - powiedziała PAP Biznes Mirosława Zydroń, członek zarządu Selvity.

Spółka liczy na wzrost wysokomarżowych kontraktów na zintegrowane projekty B+R. Wynik w długim terminie wesprzeć ma także rozwój oddziału w Poznaniu i planowane nowe laboratoria w Krakowie.

Selvita otrzymała 18 maja zlecenie od firmy farmaceutycznej na realizację zintegrowanego projektu badawczo-rozwojowego, którego wartość wynosi 805 tys. euro, czyli 3,4 mln zł.

- Uzyskane przez nas zlecenie jest kontraktem wysokomarżowym, na poziomie co najmniej kilkunastu procent. To pierwszy w historii Selvity projekt zintegrowany – a więc najbardziej pożądany typ kontraktu usługowego – zlecony przez tzw. "big pharmę". Poza wymiarem finansowym jest to dla nas kwestia prestiżu oraz istotna referencja na przyszłość - powiedziała PAP Biznes Mirosława Zydroń, członek zarządu Selvity.

- Tego typu kontrakty pomogą nam powrócić na stałe do dwucyfrowych poziomów rentowności w segmencie usługowym. Są to pierwsze znaczące efekty pracy naszych biur w USA i UK, które powstały w 2015 i 2016 roku - dodała.

W 2016 roku rentowność operacyjna segmentu usługowego wyniosła 5,3 proc. Przychody tego segmentu wyniosły w tym okresie 36,5 mln zł, co oznacza wzrost rdr o około 35 proc.

- Chcemy utrzymać w 2017 roku dynamikę wzrostu przychodów w segmencie usługowym na poziomie co najmniej 30 proc. Nie powinno to być trudne do zrealizowania - powiedziała Mirosława Zydroń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH