Selvita rozpoczyna publiczną ofertę akcji

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Selvita/ rynekaptek.pl   01-02-2018, 09:41

Selvita rozpoczyna publiczną ofertę akcji Wielkość oferty nie przekroczy 2.200.000 akcji nowej emisji serii H (fot. archiwum)

Selvita opublikowała dziś prospekt emisyjny w związku z ofertą publiczną akcji serii H. Zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie ustalenia ceny maksymalnej akcji oferowanych na poziomie 61 zł za jedną akcję - informuje firma w komunikacie.

Wielkość oferty nie przekroczy 2.200.000 akcji nowej emisji serii H. Aktualnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 13.771.229 akcji. Pozyskane w ofercie publicznej środki spółka zamierza przeznaczyć na rozwój segmentu innowacyjnego i rozwijanych w jego ramach projektów w obszarze onkologii.

Wpływy z oferty pozwolą na sfinansowanie ok. 50 proc. nakładów wymaganych do realizacji celów emisji – pozostała część zostanie sfinansowana uzupełniającymi źródłami finansowania, tj. dotacjami unijnymi, krajowymi i pozaeuropejskimi, środkami własnymi wypracowanymi w toku działalności operacyjnej oraz pochodzącymi z umów partneringowych.

W ogłoszonej strategii spółka przewiduje, że łączne nakłady finansowe związane z planami inwestycyjnymi na lata 2017-2021 wyniosą łącznie ok. 390 mln zł, z czego 140 mln zł Selvita planuje pokryć ze środków od inwestorów, a pozostałą kwotę z grantów oraz środków własnych.

Potrzeby kapitałowe związane ze zwiększeniem inwestycji w segmencie innowacyjnym i rozwijanych w jego ramach projektów w obszarze onkologii – łączne planowane wydatki na obszary związane z R&D wyniosą do roku 2021 ok. 290 mln zł, co oznacza, że środki pozyskane od inwestorów pokryją ok. połowę tej kwoty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH