Selvita rozwinie bioinformatykę w spółce córce Ardigen

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Selvita/ rynekaptek.pl   24-09-2015, 12:49

Selvita rozwinie bioinformatykę w spółce córce Ardigen Zmiany w Selvicie

Ardigen przejmie dotychczasową działalność pionu bioinformatycznego Selvity, umacniając dotychczasowe kompetencje z zakresu systemów zarządzania informacją laboratoryjną oraz poszerzy ofertę o zindywidualizowane projekty bioinformatyczne i usługi z obszaru medycyny spersonalizowanej.

Spółka będzie koncentrować się na trzech strategicznych obszarach biznesowych. Dotychczas rozwijany w Selvicie obszar systemów do zarządzania informacją laboratoryjną klasy LIMS oraz systemów bioinformatycznych służących do sekwencjonowania kwasów nukleinowych oraz białek - CLC bio, zostanie dodatkowo poszerzony o usługi w obszarze integracji i przetwarzania dużych zbiorów danych oraz tworzenia oprogramowania na zamówienie.

Zostaną również rozwinięte nowe obszary biznesowe w zakresie usług analizy danych biologicznych i medycznych oraz produktów i usług medycyny spersonalizowanej - informuje spółka w komunikacie prasowym.

Współzałożycielem i osobą, która pokieruje spółką Ardigen jest Janusz Homa. Funkcję wiceprezesa ds. operacyjnych Ardigen oraz dyrektora obszaru odpowiedzialnego za systemy informatyczne i bioinformatyczne dla laboratoriów objął Sebastian Kwaśny, członek zarządu i dyrektor działu bioinformatyki w Selvita S.A. Paweł Przewięźlikowski, prezes Zarządu Selvita S.A został przewodniczącym rady nadzorczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH