Selvita: zyski wyższe niż rok wcześniej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Selvita/ rynekaptek.pl   13-08-2015, 09:08

Selvita: zyski wyższe niż rok wcześniej Wyniki finansowe giełdowej spółki

Selvita S.A. wypracowała w I półroczu 2015 r. 3,3 mln zł zysku netto, czyli o 44 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - podaje spółka w komunikacie prasowym.

Wynik EBITDA sięgnął 4,7 mln zł, co oznacza wzrost o 41 proc. r/r. Przychody wyniosły 24,6 mln zł, a więc o 34 proc. więcej w stosunku do poprzedniego roku. Stan zakontraktowania na 2015 r. wynosi obecnie 44,6 mln zł i jest wyższy o 8 proc. od przychodów wypracowanych w 2014 r.

Selvita otworzy w tym roku dwa biura zagraniczne w Stanach Zjednoczonych oraz jedno w Wielkiej Brytanii. Zarejestrowane na tych rynkach spółki przyjęły już pierwsze zamówienia. Ze względu na rosnący popyt na usługi, Selvita zwiększyła o 300m2 powierzchnię laboratoriów w Krakowie oraz przyspieszyła prace prowadzące do otwarcia nowego laboratorium w jednym z polskich miast akademickich.

Wypracowane wyniki są efektem realizacji kontraktów partneringowych w segmencie innowacyjnym, podpisania nowych, istotnych kontraktów w segmencie usług oraz wysokiej skuteczności w pozyskiwaniu dotacji. Rentowność netto (liczona jako zysk netto do przychodów ze sprzedaży i dotacji) wyniosła w I półroczu 2015 r. 13,6 proc. i była wyższa o 1 p.p. r/r i 3 p.p. k/k.

Przychody netto ze sprzedaży (bez uwzględnienia dotacji) wyniosły w I półroczu 17,2 mln zł, co oznacza wzrost o 37 proc. w skali roku. Segment innowacyjny wypracował 7,1 mln zł, czyli o 21 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody segmentu usługowego sięgnęły natomiast 10,1 mln zł i były o 51 proc. wyższe w stosunku do poprzedniego roku. Jednocześnie przychody zrealizowane z dotacji wyniosły 7,3 mln zł, czyli o 27 proc. więcej r/r. Łącznie Spółka wypracowała w pierwszych sześciu miesiącach 2015 r. 24,5 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 27 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.

Wraz z wynikami za I półrocze 2015 r. Spółka opublikowała również aktualny stan zakontraktowania na cały rok 2015, który wynosi obecnie 44,6 mln zł i jest o 8 proc. wyższy od przychodów wypracowanych w 2014 r. oraz o 21 proc. wyższy niż stan backlogu na 2014 r. z sierpnia ub.r.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH