Sępólno: nocne dyżury aptek są zbędne

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Weekend FM, LJ/ rynekaptek.pl   07-04-2016, 11:04

Sępólno: nocne dyżury aptek są zbędne

Samorząd aptekarski oraz władze powiatu sępoleńskiego (woj. kujawsko-pomorskie) wspólnie ustaliły: nie będzie nocnych dyżurów aptek, bo nie ma takiej potrzeby.

- Prawo farmaceutyczne mówi, że rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych powinien być dostosowany do potrzeb ludności po zasięgnięciu opinii wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i samorządu aptekarskiego. Burmistrzowie, jak i reprezentanci samorządu aptekarskiego stwierdzili wspólnie, że na terenie powiatu sępoleńskiego nie widzą takich potrzeb - powiedział Marek Chart,
przewodniczący Rady Powiatu, cytowany przez Radio Weekend FM.

Zdaniem uczestników spotkania mieszkańcom powinny wystarczyć apteki otwarte do 20.00 i dyżurująca w nocy apteka w Więcborku, czyli w mieście, w którym mieści się Szpital Powiatowy.

Obecne rozmowy zakończone powyższą decyzją były zainicjowane przez część radnych, którzy chcieli respektowania grafiku nocnych dyżurów aptek w Sępólnie Krajeńskim.

Mimo uchwały, żadna z czterech aptek nie prowadziła nocnych dyżurów. Zdaniem aptekarzy, wcześniejsze rotacyjne dyżury nocne spotkały się z minimalnym zainteresowaniem mieszkańców miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH