Sesje zdrowotne podczas 8. Europejskiego Kongresu Gospodarczego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: WOK/ rynekaptek.pl   18-04-2016, 10:14

Sesje zdrowotne podczas 8. Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Podczas tegorocznej, ósmej już edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC, 18-20 maja 2016 r. ) w Katowicach, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie sesji poświęconych różnym aspektom funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce i innych krajach.

Kongres stwarza znakomitą okazję do kontynuowania dyskusji na tematy poruszone podczas tegorocznego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w lutym br. (HCC, Health Challenges Congress), który zgromadził przedstawicieli niemal wszystkich środowisk związanych z szeroko rozumianą ochroną zdrowia.

W reprezentatywnym i opiniotwórczym gronie uczestników podczas siedmiu sesji panelowych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będziemy m.in. rozmawiać na temat najważniejszych planowanych zmian w polskim systemie opieki zdrowotnej.

Nowelizacja ustawy o działalności leczniczej, koncepcje funkcjonowania szpitali, projektowane zmiany zasad kontraktowania świadczeń (w tym premiowanie koordynowanej i kompleksowej opieki), możliwości ograniczania absencji chorobowych i konieczne zmiany w zakresie medycyny pracy - to niektóre wątki dyskusji panelowych przygotowanych przez redakcję miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia.
 
Nie zabraknie także sesji poświęconej miejscu i roli prywatnego kapitału w polskiej ochrony zdrowia. Osobny panel dotyczyć będzie wybranych chorób cywilizacyjnych XXI wieku, stanowiących ogromne wyzwanie dla systemów opieki zdrowotnej.

***

Sesje dotyczące ochrony zdrowia w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego (Katowice, 18-20 maja 2016 r.):


18.05.2016 r. | godz. 12.30-14.00
Szpitale w polityce zdrowotnej państwa - nowe otwarcie?
• Szpitalna mapa Polski - wczoraj, dziś i jutro; lecznictwo stacjonarne w liczbach (m.in. baza, finanse, kadry)
• Przedsiębiorstwo czy miejsce udzielania świadczeń zdrowotnych - szpitale w polityce zdrowotnej państwa; do jakiego modelu lecznictwa stacjonarnego zmierzamy?
• Zmiany w ustawie o działalności leczniczej - dyskusja z udziałem przedstawicieli ustawodawcy, organów założycielskich i menedżerów szpitali
• Główne założenia funkcjonowania sieci szpitali
• Finansowanie lecznictwa szpitalnego:
- W oczekiwaniu na nowe postępowania konkursowe NFZ
- Miejsce szpitali w systemie budżetowym i na mapach potrzeb zdrowotnych
- Taryfikacja świadczeń a finanse szpitali

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH