SIA: mamy prawo do inicjatywy ustawodawczej

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJ, SIA/ rynekaptek.pl   30-07-2015, 12:49

SIA: mamy prawo do inicjatywy ustawodawczej Śląska Izba Aptekarska przedstawiła projekt rozwiązań w zakresie opieki farmaceutycznej

Prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej wyjaśnia w piśmie do Ministra Zdrowia podstawy prawne do występowania z wnioskiem o podjęcie inicjatywy ustawodawczej Izby. "Nie można pozostawić bez odpowiedzi pisma, które podważa prawo Rady SIA do działania w tym zakresie oraz obniża jej autorytet" - pisze Piotr Brukiewicz.

List do Ministra Zdrowia jest to odpowiedzią na korespondencję Grzegorza Kucharewicza, prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej, który w swoim piśmie do prof. Mariana Zembali informował o braku legitymacji prawnej Śląskiej Izby Aptekarskiej do inicjowania prac nad ważnymi dla środowiska aptekarzy w Polsce zmianami prawa.

W sporze chodzi o projekt „Koncepcja wprowadzenia opieki farmaceutycznej refundowanej w Polsce”, przedstawiony przez Śląską Izbę Aptekarską w czasie spotkania w resorcie zdrowia jako punkt wyjścia do "rozpoczęcia dyskusji i prac nad kształtem opieki farmaceutycznej w Polsce".

- To wstęp do dyskusji o opiece farmaceutycznej refundowanej, bo chcemy, by taka dyskusja w ogóle się zaczęła. Mamy nadzieję, że będzie kontynuowana. Obecnie po spotkaniu w MZ rozwijamy  koncepcję refundowanej opieki farmaceutycznej, uwzględniając spostrzeżenia jakie nasunęły się nam w jego trakcie. Nasza Izba zainicjowała ten proces a koncepcja refundowanej opieki farmaceutycznej wymaga dalszej merytorycznej i spokojnej dyskusji w środowisku farmaceutów oraz dalszych rozmów z ministerstwem - mówi dla portalu rynekaptek.pl Piotr Brukiewicz.

Jak ocenia, zgodnie z art. 1 ustawy o izbach aptekarskich, zarówno Naczelna Izba Aptekarska, jak i okręgowe izby aptekarskie stanowią samorząd zawodu aptekarskiego reprezentujący zawodowe, społeczne i gospodarcze interesy tego zawodu. Ponadto, ustawa zarówno Naczelnej Izbie Aptekarskiej, jak też izbom okręgowym przyznaje osobowość prawną.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH