Skierniewice: 38 lat pracy w tej samej aptece...

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: skierniewice.naszemiasto.pl/ rynekaptek.pl   05-04-2018, 09:06

Skierniewice: 38 lat pracy w tej samej aptece... Stwierdzam z przykrością, że nie warto było uczyć się tego zawodu - pisze technik farmaceutyczna (fot. archiwum)

Technik farmaceutyczna poskarżyła się w liście do redakcji "Naszego Miasta", że po 38 latach pracy zarabia minimalne wynagrodzenie. Jak wynika z tekstu, pracuje w większej firmie. "A może zarząd zrobi redukcję swoich wynagrodzeń i zasili te najniższe i skandaliczne?" - pyta.

"Informuję, że od kilku miesięcy usiłuję zainteresować osoby, którym bezpośrednio podlegam w firmie moim skandalicznie niskim wynagrodzeniem za pracę - moje aktualne wynagrodzenie to 730 zł miesięcznie na pół etatu" - informuje w liście.

"Stwierdzam z przykrością, że nie warto było uczyć się tego zawodu: cztery lata liceum ogólnokształcące plus dwa lata studium farmaceutyczne plus 38 lat w aptece w Skierniewicach. To daje łącznie 44 lata. Będąc technikiem farmaceutycznym, który ma za sobą 38 lat ciężkiej i odpowiedzialnej pracy bezpośrednio w ekspedycji (sprzedaż leków gotowych i robionych) pojawiły się zwyrodnienia kręgosłupa i inne schorzenia wywołane tą pracą" - dodaje.

Jak opisuje, przychodzą teraz młodzi pracownicy, stawiają swoje warunki płacowe i je otrzymują, inaczej nie podejmują pracy. "Dochodzi do takich paradoksów, że młody pracownik dopiero przyjęty (niewiele potrafiący na początku) otrzymuje wynagrodzenie dwa razy wyższe od mojego. Tylko dlaczego moje jest tak skandalicznie niskie?" - ocenia.

- Nie mam wygórowanych wymagań. Satysfakcjonowałaby mnie płaca na poziomie średniej krajowej. Czy aż tak dużo wymagam po 38 latach pracy i to non stop w tej samej firmie/aptece? - pyta.

Czy osoby odpowiedzialne w naszej firmie za opisany wyżej stan nie mają naprawdę nic do powiedzenia?Dbają tylko o własne wynagrodzenia? A może zarząd zrobi redukcję swoich wynagrodzeń i zasili te najniższe i skandaliczne?

Więcej: http://skierniewice.naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH