Śląsk: farmaceuci w samorządowym forum zawodów zaufania publicznego

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Beata Marciniak/ rynekaptek.pl   26-04-2016, 14:25

Śląsk: farmaceuci w samorządowym forum zawodów zaufania publicznego

27 kwietnia zostanie podpisane porozumienie, które powoła Śląskie Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego. Wśród m.in. lekarzy, pielęgniarek, weterynarzy, znajdą się także farmaceuci.

Forum ma stanowić płaszczyznę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń związanych z działalnością zawodów zaufania publicznego. Każdy z nich ma swoje oparcie w Konstytucji i odgrywa ważną rolę w otaczającej nas rzeczywistości. Przedstawiciele tych zawodów wykonują  zadania o szczególnym charakterze z punktu widzenia społeczeństwa.

- Podobne projekty, związane z funkcjonowaniem zrzeszeń samorządów zawodowych, zostały zainicjowane już na poziomie krajowym,  a także na obszarze województwa mazowieckiego i łódzkiego. Powołanie Śląskiego Forum Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego przyczyni się do wzmocnienia idei samorządności na terenie województwa śląskiego - mówi Alicja van der Coghen, rzecznik prasowy Śląskiej Izby Lekarskiej.

Porozumienie podpiszą przedstawiciele 14 samorządów zawodowych z terenu Województwa Śląskiego, w tym Śląska Izba Aptekarska.

Cele powołania Forum to: inicjowanie i wyrażanie opinii wobec działań organów władzy, administracji państwowej i samorządowej oraz występowanie w obronie interesów grupowych członków Forum.

To także wyrażanie opinii wobec działań władzy, administracji państwowej i samorządowej w sprawie rozwiązań prawnych dotyczących działania samorządów zawodowych, tworzenie właściwych warunków do wykonywania ustawowych zadań przez członków samorządów, integracja środowisk zawodowych, wymiana doświadczeń dotyczących działalności zawodowej, w tym podnoszenia kwalifikacji członków samorządów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH