Śląsk: kolejny aptekarz chce być samorządowcem

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: OIA Katowice/ŁS/rynekaptek.pl   23-10-2014, 14:12

Śląsk: kolejny aptekarz chce być samorządowcem Roman Adamczyk pracuje w aptece oraz przygotowuję rozprawę doktorską z dziedziny nauk farmaceutycznych (fot. Fotolia/PTWP)

Znamy nazwisko kolejnego – po Stanisławie Piechuli i Karolinie Szczepanik, farmaceuty, który wystartuje w wyborach samorządowych (16 listopada) na Śląsku. Mgr farm. Roman Adamczyk jest kandydatem do Rady Powiatu Będzińskiego.

Romana Adamczyka, który na co dzień pracuje w aptece, zgodnie z zapowiedziami wspiera Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach. Na łamach serwisu OIA farmaceuta poprosił o wsparcie w wyborach. - Zwracam się do Wszystkich farmaceutów z I-go okręgu wyborczego (Miasto Będzin) o pomoc i udzielenie poparcia w trakcie akcji wyborczej – apeluje Adamczyk.

Aptekarz jest kandydatem do Rady Powiatu Będzińskiego. Reprezentuje Komitet Wyborczy Komitet Rozwoju Zagłębia. Ma nr 9 na liście – Okręg I (miasto Będzin).

Roman Adamczyk od pokoleń jest związany z Będzinem. Z wykształcenia jest magistrem farmacji. Pracuje w aptece oraz przygotowuję rozprawę doktorską z dziedziny nauk farmaceutycznych na Śląskim Uniwersytecie Medycznym.

- Pomoc i doradzanie innym, które są charakterystyczne dla mojego zawodu dają mi szczególną satysfakcję. Chciałbym wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę również w działalności na rzecz naszego miasta. Jestem zdania, że samorząd lokalny to nie miejsce dla partii politycznych – przekonuje.

Wśród samorządowych priorytetów wymienia poprawę jakości służby zdrowia w powiecie.

Przypomnijmy, że Śląska Izba Aptekarska zaoferowała pomoc farmaceutom biorącym udział w zbliżających się wyborach samorządowych. Samorządowcy mogą liczyć na promocję w czasie trwania kampanii. Izba obiecuje zamieszczenie materiałów wyborczych na stronie internetowej oraz Facebooku, a także wysyłkę plakatów i ulotek wyborczych do aptek ze wskazanego rejonu wyborczego.

W kanałach informacyjnych OIA jest promowana farmaceutka Karolina Szczepanik, która startuje w wyborach do Rady Miasta Katowice z Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzego Ziętka.

Samorząd wesprze także kandydaturę dr n. farm. Stanisława Piechuli (wiceprezes ŚIA), który ubiega się o stanowisko burmistrza Mikołowa.

- Nie po raz pierwszy wpieramy farmaceutów, którzy chcą zrobić coś dobrego dla regionu. Oprócz standardowych form promocji możliwe są inne działania, które ustalamy indywidualnie z kandydatami. W poprzednich latach była to np. promocja poprzez wysyłkę SMS-ów – tłumaczy Lech Wróblewski. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH