Śląska Izba Aptekarska domaga się sprostowania

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: SIA/ rynekaptek.pl   05-10-2015, 15:08

Śląska Izba Aptekarska domaga się sprostowania Pismo do Ryszarda Petru. Będzie sprostowanie?

Śląska Izba Aptekarska wezwała Ryszarda Petru do sprostowania wypowiedzi dotyczącej "400 procentowej marży na leki". Jeśli sprostowania nie będzie, sprawa trafi do sądu.

Śląska Izba Aptekarska wystosowała wezwanie do zaprzestania prowadzonych działań polegających na bezprawnym naruszaniu dóbr osobistych aptekarzy oraz sprostowania wypowiedzi Pana Ryszarda Petru w programie TVN "Kawa na ławę" dotyczącej "400 procentowej marży na leki".

"Nieprawdą jest, że leki sprzedawane są z 200, 300, 400% marżą. Stwierdzenie to narusza dobre imię farmaceutów, gdyż sugeruje, że aptekarze bogacą się kosztem pacjentów, sprzedając leki z takimi wysokimi marżami" - pisze Piotr Brukiewicz, szef śląskiego samorządu aptekarzy.

Dodaje: Przekazanie takich informacji w popularnym programie telewizyjnym wprowadza w błąd pacjentów w kwestii prowadzonych przez aptekarzy, zresztą zgodnie z literą prawa, działań w zakresie naliczanych marż za leki. Jednocześnie narusza nieposzlakowaną opinię farmaceuty jako osoby wykonującej zawód zaufania publicznego oraz jako zwykłego człowieka.

Jak dodaje prezes katowickiej OIA, "treść sprostowania należy zamieścić, w terminie 3 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma, na stronie internetowej partii Nowoczesna.pl., czcionką Times New Roman, nie mniejszą niż 14 punktów oraz przesłać pismem do siedziby Śląskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Katowicach. Powinna ona pozostawać na stronie przez 14 dni".

- Wskazuję, że powyższe działanie stanowi naruszenie dobrego imienia oraz wizerunku aptekarzy oraz farmaceutów, m.in. należących do Śląskiej Izby Aptekarskiej. Tym samym informuję, że w razie bezskutecznego upływu wyżej zakreślonego terminu skieruję sprawę na drogę postępowania sądowego, co spowoduje konieczność poniesienia przez Pana dodatkowych, znacznych kosztów tego postępowania. Mamy nadzieję na szybkie i polubowne załatwienie sprawy. Dopuszczamy modyfikację treści przeprosin za naszą zgodą - dodaje Piotr Brukiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH