Słupsk: gdzie zginęła oferta szpitala na program lekowy?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: Głos Pomorza/rynekaptek.pl   30-11-2015, 15:41

Słupsk: gdzie zginęła oferta szpitala na program lekowy? Rzekomo oferta została wysłana, ale zaginęła

30 chorych bezwzględnie wymaga bezinterferonowego leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C. 30 kolejnym terapia jest zalecana. NFZ twierdzi, że szpital nie przystąpił do programu lekowego. Szpital wydaje oświadczenie, że ofertę wysłał, ale nie dotarła do funduszu.

- Szpital słupski w ogóle nie zgłosił nam swojej oferty. Dokładnie sprawdziłem to u naszej dyrekcji - mówi Głosowi Pomorza Mariusz Szymański, rzecznik pomorskiego oddziału NFZ.

Szpital wydał w tej sprawie oświadczenie:

„Szpital przystąpił do konkursu w ramach ogłoszonego postępowania programu lekowego leczenia przewlekłego wirusowego zapalanie wątroby typu C - terapia bezinterferonowa. Oferta złożona przez nas do POW NFZ nie została przyjęta do realizacji. Na realizatorów tego programu lekowego w województwie pomorskim zostały wybrane dwa ośrodki - Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy Sp. z o.o. w Gdańsku oraz Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

W przypadku ogłoszenia kolejnych postępowań będziemy przystępować do konkursów celem realizacji programów lekowych, jednakże o wyborze realizatora zawsze decyduje komisja konkursowa wyznaczająca oferentów do realizacji danego zakresu świadczeń” – czytamy.

Tę „zagadkę” ma rzekomo wyjaśnić rada nadzorcza szpitala, która twierdzi, że poznała wyjaśnienia prezesa szpitala. Miał on rzec, że oferta została wysłana, ale nie dotarła do NFZ. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH