Specjalizacja: odpowiedź zdesperowanego aptekarza na trudny rynek

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: farmacjapraktyczna.pl, ms/ rnekaptek.pl   13-03-2015, 09:06

Specjalizacja: odpowiedź zdesperowanego aptekarza  na trudny rynek

Niszowymi markami aptecznymi można zagospodarować niewykorzystany jeszcze obszar rynku farmaceutycznego – twierdzi dr n. farm. Nicolas Obeid (Pharmacon Pharmaceutical Consulting).

Prowadząc dla przykładu aptekę wyspecjalizowaną (np. pod kątem diabetyków) jesteśmy w stanie utrzymać wszystkie dodatki – od suplementów diety po leki i akcesoria – w o wiele szerszym zakresie niż apteka prowadząca sprzedaż „wszystkiego” – twierdzi Nicolas Obeid.

- W takim przypadku jesteśmy w stanie utrzymać różne produkty w różnicowanych cenach. To w przypadku innych aptek będzie trudne, bo szeroki zakres oferty sprawia, że w takich placówkach pacjentom można zaoferować tylko ograniczony wybór preparatów – zapewnia autor opracowania.

- Specjalizując się w danym asortymencie (cukrzyca, krople oczne, łuszczyca) mamy większą wiedzę w temacie i jesteśmy uznawani za specjalistów w danym obszarze. Jest to o wiele cenniejsze, niż jakakolwiek forma reklamy – uważa Nicolas Obeid.

W jego ocenie, przy prowadzeniu wyspecjalizowanego punkt łatwiej jest dostosować i wychwycić nowości oraz trendy.

- To daje przewagę nad innymi, gdyż wiemy, do kogo kierować te nowości. Znamy bowiem swoich odbiorców i ich potrzeby – przekonuje Nicolas Obeid.

Autor opracowania twierdzi,  że warto przy tym pamiętać, iż im bardziej wyspecjalizowana sprzedaż niszowa, tym większy jest dochód (marża). W wyspecjalizowanych punktach zawsze można dostać towary i dobra, które nie są oferowane w innych punktach sprzedaży. Nie wolno przy tym zapominać o zindywidualizowanym podejściu do potencjalnego odbiorcy.

Więcej: farmacjapraktyczna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH