Specjalizacja z hepatologii zdaniem ekspertów niepotrzebna?

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: rp.pl/rynekaptek.pl   22-07-2016, 12:47

Specjalizacja z hepatologii zdaniem ekspertów niepotrzebna? Według ekspertów projekt rozporządzenia uniemożliwia uzyskanie specjalizacji z hepatologii zakaźnikom, czyli lekarzom z największym doświadczeniem w tej dziedzinie.

Do konsultacji społecznych trafił projekt rozporządzenia wprowadzający dwie nowe specjalizacje: z gastroenterologii i hepatologii oraz z endokrynologii ginekologicznej i andrologii. Zdaniem ekspertów są niepotrzebne.

Jak informuje Rzeczpospolita, leczeniem chorób wątroby zajmują się w Polsce lekarze chorób zakaźnych. Ok. 200 tys. chorych z wirusowym zapaleniem wątroby typu C (WZW C) i 450 tys. z WZW B leczy się w ponad 60 ośrodkach chorób zakaźnych i tylko trzech gastroenterologicznych.

Ekspertów niepokoi, że projekt rozporządzenia uniemożliwia uzyskanie specjalizacji z hepatologii zakaźnikom, czyli lekarzom z największym doświadczeniem w tej dziedzinie. Podkreślają, że hepatologią, czyli leczeniem chorób wątroby, od kilkudziesięciu lat zajmują się w Polsce lekarze chorób zakaźnych. Mają ogromny dorobek naukowy i dysponują siecią ośrodków przystosowanych do leczenia pod względem kadry i diagnostyki

Wątpliwości budzi też druga z planowanych specjalizacji: endokrynologii ginekologicznej i andrologii.

Więcej: www.rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH