Spółka sprzedała zapas osocza nie nadającego się do frakcjonowania

FINANSE I ZARZĄDZANIE

Autor: LJX/ rynekaptek.pl   15-09-2016, 08:21

Spółka sprzedała zapas osocza nie nadającego się do frakcjonowania

13 września 2016 toku roku BIOMED-Lublin WSiS S.A. uzgodnił warunki i zawarł umowę sprzedaży osocza spółce Seraplex Inc. z siedzibą w Pasadenie (Kalifornia, Stany Zjednoczone) - informuje spółka w komunikacie.

Wartość transakcji wyniosła blisko 1,3 mln zł. Sprzedaż przeterminowanego osocza poprawia pozycję płynnościową spółki i zdejmuje z niej obowiązek ponoszenia kosztów magazynowania i utylizacji.

Opisana umowa jest drugą z kolei umową zawartą z Seraplex, której przedmiotem jest sprzedaż osocza. Wcześniej w tym roku BIOMED-Lublin sprzedał mniejszą partię osocza za cenę o równowartości ok. 800 tys. złotych.

W wyniku zawartych umów BIOMED-Lublin nie posiada już osocza, którego termin przydatności do frakcjonowania upłynął. Ich łączna wartość przekracza 2 mln złotych.

– Dzięki sprzedaży osocze, które dla nas straciło wartość, będzie mogło zostać wykorzystane przez naszego kontrahenta, specjalizującego się w tym obszarze. To dodatkowy pozytywny wymiar tej transakcji - podkreśla Andrzej Stachnik, Prezes Zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

Rynek Aptek: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH